Köy ekmeğine rağbet artıyor

Kütahya’nın Altıntaş, Çavdarhisar, Emet ve Şaphane ilçelerinde köy ekmeğine rağbet gün geçtikçe artıyor.Emet ilçesinde şarküteri işleten Ercan Kolku, yaptığı açıklamada, ’’Müşterilerimizin yoğun köy ekmeği talebi üzerine...

banner491
Köy ekmeğine rağbet artıyor
banner567

Kütahya’nın Altıntaş, Çavdarhisar, Emet ve Şaphane ilçelerinde köy ekmeğine rağbet gün geçtikçe artıyor.

Emet ilçesinde şarküteri işleten Ercan Kolku, yaptığı açıklamada, ’’Müşterilerimizin yoğun köy ekmeği talebi üzerine bölgemizde kara fırın diye bilinen fırın sahibi 2 kişi ile anlaşıp her gün düzenli doğal köy ekmeği yaptırmaya başladık. Hazır maya kullanılmayan ve tamamen doğal olarak köylü kadınlarımız tarafından yapılan ekmeklere yoğun ilgi olduğunu gördük. Uzun süre dayanması ile bilinen köy ekmeği lezzet ve doyum olarakta 250 gramlık ekmekten çok farklı. Ayrıca 2 fırınımızda çalışan bayanlarımız da bu sayede para kazanıyorlar. Tüm yöre halkımızı bu eşsiz lezzeti tatmak için bekleriz’’ diye konuştu.

Altıntaş ilçesinde ekmek üretimi yapan İzzet Akbulut, son dönemde uzun süre dayandığı ve lezzetli olduğu için köy ekmeğine rağbetin arttığını ve satış oranının her geçen gün arttığını söyledi.(YD-EFE)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590