banner636

Kütahya’da ödüllü kitap okuma yarışması

Kütahya Belediyesi ve Kütahya Eğitim-Bir-Sen iş birliği ile orta okullar ve liseler arası ’zihnen ve bedenen sağlıklı nesiller için kitap okuma yarışması’, bu yıl dördüncü kez düzenleniyor.Yarışması kapsamında Kütahya Belediyesi,...

banner491
Kütahya’da ödüllü kitap okuma yarışması
banner567

Kütahya Belediyesi ve Kütahya Eğitim-Bir-Sen iş birliği ile orta okullar ve liseler arası ’zihnen ve bedenen sağlıklı nesiller için kitap okuma yarışması’, bu yıl dördüncü kez düzenleniyor.

Yarışması kapsamında Kütahya Belediyesi, Kütahya Eğitim-Bir Sen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Düzenlenen imza törenine Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş ve Eğitim-Bir Sen Şube Başkanı Fatih Köse katıldı.

Proje kapsamında üç kategoride 5. 6. 7. 8. sınıflar ve liseler olmak üzere sınavlar her üç kategoride gerçekleştirilecek. Yine üç kategoride dereceye giren ilk 43 öğrencimize toplamda 129 öğrencimize bisiklet ödülü, ilk 3 dereceye giren öğrencilere ise altın ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya Kütahya genelindeki ortaokul ve lisede öğrenim gören bütün öğrencilerin katılabileceği belirtildi.

Ortaokul 5. 6. ortaokul 7. 8. ve liseler olmak üzere 3 kategoride 4’ er kitap seçilmiş olup bu kitaplardan 100 soru yöneltilecek, 120 dakika süre zarfında aynı anda başlayacak merkezi sınavla öğrencilerimiz derecekler. Bu sınavlarda ortaokullar içi 3 yanlış 1 doğruyu, liselerde ise 4 yanlış bir doğruyu götürecek. Eşitlik olması durumunda ise yaşı küçük olan bir üst sıraya geçecek.

Sınavların 28 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini belirten Eğitim-Bir Sen Şube Başkanı Fatih Köse, Kültür ve medeniyet şehri Kütahya’mızda başlayan bu etkinlik Genel Merkezimizin de teşvikleriyle bugün pek çok ilde hayat bulmuş ve on binlerce gencimiz kültürümüze ait eserleri, tarihini, ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Hz. Peygamberimizin (SAV) hayatını ve tarihe yön veren şahsiyetlerin hayatını öğrenme edebi hazzı ve kitap okumanın hazzını yaşama ve tatma imkanına kavuşmuştur. Projemizin vatanı, milleti ve ümmeti için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, kültürüne ve değerlerine bağlı nesiller yetişmemizi katkı vermesini Cenab-ı Allah’ tan niyaz ediyorum" dedi.

Başkan Kamil Saraçoğlu: "Bu proje Kütahya’da başladı ve 81 ile örnek oldu"

Okuyan bilinçli bir gençliğin önemine değinen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, "Biz yerel yöneticiler olarak seçilmeden önce halkımıza şu sözü vermiştik, Belediyecilik sadece asfalt atan, kanalizasyon işi yapan, temizlik yapan rutin işleri yapan bir Belediye olmamalı Kültürel anlamda sivil toplum örgütleriyle ortak çalışmalar yapabilen, insanların sadece fiziki ihtiyaçlarını gideren değil ruhi ihtiyaçlarını da gideren bir kurum olması gerektiğini ısrarla söylemiştik. Önceki dönem Eğitim-Bir Sen Şube Başkanı ve şuan İŞKUR Müdürümüz Kamil Uçan ile projesi hakkında ilk görüştüğümüzde bizde bu projeye katkıda bulunabileceğimizi söylemiştik. Kütahya’da beraber hayırlı bir işe adım attık. Baştan bu işi düşünen, projelendiren, bu fikri ortaya koyan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ateş Kütahya’da yandı ve 81 ile Kütahya örnek oldu. Çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Bu yıl 4. yarışmamızı gerçekleştireceğiz ama sürekli aynı hediyeleri veriyoruz. Çocuklarımız için biraz daha farklı ne yapabiliriz diye düşündüm ve bu yıl bir değişiklik yapalım, biz Kütahya Belediyesi olarak Kitap Okuma Yarışmasında üç kategoride 1. gelen çocuklarımızı gerekli çalışmaları yaparak Kudüs gezisine gönderelim, çocuklarımızın inşallah orada ilk kıblemiz olan Kudüs’ü görmelerini arzu ediyorum" ifadelerini kullandı. (EFE)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590