Lale Ortaokulu Öğrencileri, Gazze İçin Tek Yürek Oldu Foto Galeri: Lale Ortaokulu Öğrencileri, Gazze İçin Tek Yürek Oldu

İsrail'in saldırısı altındaki Gazze için duyarlı bir davranışa imza atan Lale Ortaokulu öğrencileri öğretmenleriyle birlikte okulda kermes düzenleyip, kumbaralarında biriktirdikleri paraları Gazze'ye ulaştırılması için Kızılay’a teslim etti.

Gazze’de yaşanan olaylara kayıtsız kalmayan Lale Ortaokulu öğrencileri, “Haydi Karaman Gazzaye Yardım” kampanyasına katkıda bulunmak için okulda kermes düzenleyip harçlıklarını Gazze’deki arkadaşlarına gönderdiler.

Yapılan yardım sonrasında Lale Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Recep Azakar ve Müdür Yardımcısı Tuncay Azakar ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret etti. Okul Müdürü Recep Azakar, Gazze’ye yardım için yapmış oldukları etkinliklere ilişkin İl Müdürü Çalışkan’a bilgi verdi. Recep Azakar, “Kızılay ile Yunus Emre Vakfı’nın ortaklığında Karaman’da başlatılan “Haydi Karaman Gazzaye Yardım” kampanyasına destek olmak için okulumuz 5’inci sınıf öğrencileri kumbaralarındaki birikimlerini ve harçlıklarını toplayıp, bir koli erzak ve bir çuval un bedelini toplayarak katkıda bulundular. Duyarlı öğrencilerimiz ayrıca her sınıf kendi kermesini düzenleyip, Filistinli çocuklar için bir koli erzak ve bir çuval un bedelini Yunus Emre Kültür Vakfı ve Kızılay’ın Gazze için açmış olduğu yardım hesabına yatırdı.” dedi.

Lale Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerini duyarlı davranışlardan dolayı tebrik ederek söze başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 13 bin çocuğun öldüğünü söyledi. Çalışkan, “İşgalci İsrail’in Gazze’deki katliamı sürüyor. İsrail, kadın, çocuk ve yaşlı demeden masum insanlara bomba yağdırıp, okulları ve hastaneleri hedef alıyor. Gazze'de yaşanan zorlukları ve acıları hepimiz derinden hissediyoruz. Bu acıya ortak olan öğrencilerimizin biriktirdikleri harçlıkları Gazze’deki kardeşlerine göndermesi bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. Çünkü tarih boyunca milletimiz mazlumun yanında zalimin karşısında durmuştur. Hazreti İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali Gazze'deki kardeşlerimize yardım elini uzatan öğrencilerimizi örnek davranışlarından dolayı tekrar tebrik ediyor, öğrencilerimizi yetiştiren ailelerine, öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.