Lazer epilasyon ve diğer medikal estetik uygulamaları uzman kişilerce doğru uygulamak şartıyla güvenli ve etkin sonuçlar sağlar. Tedaviye başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler:


Ön görüşme; Uygulamadan önce mutlaka bir ön görüşme yapılmalı internetten alınan bilgiler ve cazip fiyatlarla uygulamaya karar verilmemelidir. Görüştüğünüz kişinin uzmanlığından emin olunmalı sorularınızın cevaplarının bilimsel temele dayandırılıp dayandırılmadığını değerlendirmelisiniz.Her türlü vaatler verilerek sadece fiyat uygunluğu ile hemen işleme yönlendirmesine izin verilmemelidir. Gerçek dışı iddialar ve 8-10 seans paket uygulamaları bitme garantisi gibi vaatler hüsrana uğratabilmektedir. Bulunduğunuz merkezin sadece doktor belgesi olmamalı sizi bir doktorun görüp değerlendirmesini lazere başlamak için uygun olup olmadığınız size anlatılmalıdır, sadece doktorun belgesi ile değil kendisi ile görüşebilmelisiniz. Hiçbir hekim bu tarz iddialı konuşmadığını duymak istediğinizi değil, size gerçekleri anlattığını bilmelisiniz. En önemlisi 4 seansa geldiğinizde başlangıçta konuşulan dışında farklı bir durumla karşılaşmamalısınız. Uygulamalar esnasında azaldı sandığınız kıllarınızın sadece inceldiğini görebilirsiniz. Bu durum daha sonrasında lazerden sonuç almanızı imkansız hale getirecek ve başladığınız noktaya geri dönebileceksiniz. Eğer garanti vaat ediyorlarsa imzalı belge almalısınız. Aksi takdirde istenmeyen durumlar ve komplikasyonlar olunca muhatap bulamayabilirsiniz.


Sorularınız olsun ;  Risklerin neler olduğu iyileşme dönemini ne kadar seansta sonuç alınabileceğini tedavi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenleri sorumlu doktorun bu alanda cihaz ve uygulamalar hakkındaki  tecrübesini  sorgulamalısınız.
Ayrıca Lazer cihazının teknolojisi, markası o yöntemin sizin kıl tipi ve cilt rengine uyumlu olup olmadığı araştırılmalıdır. Uygulamaları devamlılığı ve güvenliği açısından mutlaka doktorla görüşmeli ortamın hijyenik olmasına dikkat edilmeli, çok sağlam referansları olmalıdır. Tüylerin bitirme  garantili yerlerde bitmenin ne anlama geldiği ve hangi  bilimsel veri ile bu ifadeleri kullandıklarını sorgulanmalıdır…

Uzm. Dr. Gülsüm Dinç 
Medikal Estetik Hekimi –Biyokimya Uzmanı