Leyla Abanoz, Balkan Şampiyonu Oldu Foto Galeri: Leyla Abanoz, Balkan Şampiyonu Oldu

Karaman’ın gelecek vadeden sporcularından İl Özel İdaresi Spor Kulübü milli sporcusu Leyla Abanoz, Romanya’nın Sibiu şehrinde düzenlenen U13 Minikler Balkan Judo Şampiyonası’nda 24 kilo minik kızlarda Balkan Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Kazandığı altın madalya ile madalya kürsüsünde ay-yıldızlı bayrakla yerini alan Abanoz’un bu başarısı ise Karaman’da büyük bir sevinçle karşılandı.

Katıldığı ilk balkan şampiyonasında altın madalya kazandığı için mutlu olduğunu belirten Abanoz, ay-yıldızlı bayrağı birincilik kürsüsünde açmanın çok güzel bir duygu olduğu, Türkiye’yi ve Karaman’ı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğini söyledi. Abanoz ayrıca, şampiyonluk süresince destek veren herkese teşekkür etti.

Çalışmalarına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü judo antrenörlerinden Aylin Alime Dinler eşliğinde devam eden Abanoz, Balıkesir’de düzenlenen Minikler Türkiye Judo Şampiyonası’nda 3’üncü olarak milli takıma seçilme başarısı göstermişti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Romanya’da düzenlenen Minikler Balkan Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan başarılı sporcu Leyla Abanoz’u tebrik etti.

İl Müdürü Ali Osman Bebek, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Romanya’da düzenlenen Minikler Balkan Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcumuz Leyla Abanoz’u yürekten kutluyorum. Milli judocumuz kariyerinin ilk Balkan derecesini altın madalya kazanarak elde etti. Bu başarılar inşallah artarak devam edecek. Balkan şampiyonu olarak bizleri gururlandıran Abanoz’un başarısında emeği olan herkese teşekkür ediyor, milli judocumuza başarılarının devamını diliyorum."