Lise Öğrencilerinden “100 Bayrak 100 Kapı Etkinliği” Foto Galeri: Lise Öğrencilerinden “100 Bayrak 100 Kapı Etkinliği”

Fatih Anadolu Lisesi, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde “100 Öğrenci 100 Bayrak 100 Kapı” etkinliği düzenledi.

İlk bayrağı Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a takdim eden Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri daha sonra okul çevresindeki kamu kurumlarına, esnafa ve mahalle halkına bayrak hediye ettiler.

Bayrak dağıtımına katılan öğrenciler " Cumhuriyetimizin 100. Yılını coşku ile kutluyoruz. Bu anlamlı günü bayraklarla taçlandırmak istedik." dediler.

Okul Müdürü Hasan Erkan ise " Bayrak dağıtma fikri öğrencilerden gelince doğrusu çok duygulandım. Projemizin adını 100 Kapı 100 bayrak koyduk. İstedik ki bayraklarımız inmesin kapılar kapanmasın. Gördük ki bu gençliğe sahip çıkarsak daha nice yüzyıllarda gençliğimiz cumhuriyetimize sahip çıkacaklardır."

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ise " Bu çalışmanızdan ve ziyaretimden dolayı çok teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin 100. Yılı ülkemizde ve ilimizde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Okullarımızın yaptıkları farkındalık oluşturan, dikkat çeken çok güzel etkinler var. Sizin bu çalışmanızda onlardan biri. Gerecekten çok anlamlı olmuş. Bayrak dağıtımı yaptığınız her kapı ilelebet kapanmasın. Gözümüz arkada kalmayacaktır. Cumhuriyet sizlere emanet” dedi.

Öğrencilerin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a bayrak sunumu ile program sona erdi.