KMÜ ile Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen projeye lise son sınıf öğrencileri başvuru yapabilecek. Karaman'da bulunan liselerde öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri başvurularının alınmasının ardından hedefledikleri bölümü yakından tanıma fırsatı bulacak.
Öğrenciler, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı boyunca devam edecek proje ile üniversitenin merkez yerleşkesindeki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları bünyesinde yer alan tüm bölümleri tercih edebilecek. 14 hafta boyunca devam edecek proje ile her hafta bir derse üç öğrenci katılabilecek. Öğrenciler proje kapsamında hedefledikleri bölümün dersine katılabilmenin yanı sıra üniversite bünyesinde yer alan kütüphane, spor tesisleri ile uygulama ve araştırma merkezlerini gezip, inceleme fırsatı bulabilecek.
KMÜ Kariyer Merkezi Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Arş. Gör. Dr. Yunus Emre Büyükbasmacı, ‘KMÜ-Umutlar Akademisi’ projesi ile ilgili Karaman’daki liselerin müdürlerine bilgi verdi.
Proje ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, üniversite adayı öğrencilerin hedeflerini ve umutlarını çok önemsediklerini belirterek, sınav hazırlığı yapan lise öğrencilerinin KMÜ-Umutlar Akademisi projesi ile okumayı istedikleri bölümleri yakından tanıyacaklarını belirtti. Liseli gençlere seslenen Gavgalı, “Üniversite adayı siz kıymetli gençlerimizi projeye katılmaya davet ediyorum. Bir sonraki eğitim-öğretim döneminde sizleri üniversitemizde görmek temennisiyle her birinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Öğrenciler, projeye https://servis.kmu.edu.tr/umutlarakademisi/ adresi üzerinden başvurularını yapabilecek.