Lütfi Elvan Karaman’da Afet Konutları Kura Çekimine Katıldı Foto Galeri: Lütfi Elvan Karaman’da Afet Konutları Kura Çekimine Katıldı

Karaman Ermenek İlçesi, Keçipazarı, Akçamescit, Meydan, Gülpazar, Başpınar, Kebendibi, Sandıklı Mahallelerinde, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında, 24.80 Ha büyüklüğüne sahip alan 08.07.2013 tarihli ve 2013/5105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 28.07.2013 tarihli ve 28271 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak Riskli Alan ilan edilmişti. Riskli alanda konutları bulunan vatandaşlarımıza yönelik Ermenek İlçesi, Güllük Mahallesinde yapımı tamamlanan, konutlara ait kura çekimi eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımı ile noter huzurunda Ermenek İlçesi, Halk Eğitim Merkezi'nde yapıldı.

“Karaman Ermenek'te 7 mahallemizi kapsayan "Riskli Alan Dönüşüm Projesi" kapsamında üretilen konutların kura çekimi törenine katıldık. Hak sahiplerine ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” Temennisinde bulunan Elvan, Sarıveliler, Göktepe ve Kazancı İlçelerini de ziyaret edecek.

Programa; önceki dönem Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Sanayi, Ticaret,Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldızın, Karaman Çevre ve Şehircilik Müdürü Murat Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Eyüp Çayır, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Eski Milletvekili Mevlüt Akgün, AK Parti İl Başkanımı Murat Öztürk, Milletvekili adayları Osman Sağlam ve Fatma Coştu, Kazancı Belediye başkanı Muhittin Tuncel ile vatandaşlar katıldı.

Kura çekim sonuçları Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü internet sitesinden (https://karaman.csb.gov.tr) ilan edilecek.