Maarif Camiası Saygı Duruşuna Geçti: 6 Şubat Depremi Okullarda Anıldı Foto Galeri: Maarif Camiası Saygı Duruşuna Geçti: 6 Şubat Depremi Okullarda Anıldı

Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve protokol üyeleri Abdullah Tayyar Anadolu Lisesindeki anma törenine katılarak öğretmen ve öğrencilerle birlikte depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Türkiye geçen yıl 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin acısıyla sarsıldı. Asrın felaketinin üzerinden 1 yıl geçti. Felakette yaşamını yitirenler yurt genelindeki törenlerle anılıyor.

Millî Eğitim Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda ülke genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde depremlerde yaşamını yitirenler için tören düzenlendi. Anma törenleri kapsamında tüm okullarda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve protokol üyeleri Abdullah Tayyar Anadolu Lisesindeki anma törenine katılarak öğretmen ve öğrencilerle birlikte 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Anma töreni, öğrenciler tarafından Kuran-ı Kerim okunması ve yapılan dua ile sona erdi. Tören sonrasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, eğitimcilerle bir süre sohbet etti.