Mahmut Ünüvar, 2 Bin Kişilik İftarda Kasaba Halkıyla Bir Araya Geldi Foto Galeri: Mahmut Ünüvar, 2 Bin Kişilik İftarda Kasaba Halkıyla Bir Araya Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman milletvekili adayı Mahmut Ünüvar, Akçaşehir Kasabası’nda yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. İl Başkanı Durmuş Yıldızbaş, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve partililerin eşlik ettiği iftar programında Ünüvar, masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Cumhuriyet’in kuruluşundan itibaren 1. yüzyılındaki iradenin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını belirten Ünüvar,

‘’Cumhuriyet çok zor koşullarda kuruldu, bu vatan bize emanet ve bizler bu emanete layıkıyla sahip çıkmak zorundayız. Bu bizim en temel görevimizdir, hiç bir Türk evladı bu asli görevden geri duramaz. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında hep birlikte bu emaneti gelecek nesillere taşıyacak iradeyi kullanalım.’’ dedi.

Siyasetin büyük bir atölye olduğunu belirten Ünüvar ziyaretlerdeki konuşmasında;

‘’Ben; Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ülkemizin ve şehrimizin geleceğine katkıda bulunmak ve demokratik değerleri esas alarak milletime hizmet etmek üzere partimden Karaman milletvekili adayı oldum. Cumhuriyetin kurucu değerlerine bağlı, sorumluluk odaklı bir anlayışla istikrarlı bir siyasal, toplumsal ve ekonomik düzen inşa edilmesinde hemşehrilerimin gönüllerine talip oldum.

Bilindiği üzere siyaset büyük bir atölyedir. Ülkenin yönetiminde adalet, eğitim, sağlık, ekonomi, güvenlik gibi alanlarda mevcut problemleri tespit etmek ve bilgi, tecrübe ve değer ekseninde çözüm üretmek bu atölyenin ana görevidir. Karaman milletvekili adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisi gibi 54 yıllık bir geçmişe sahip partimizin iman, ahlak, bilim, sanat atölyesinde bir takım deneyimler elde ettim. Milletvekili olduğum takdirde dayanışma ruhunu canlı tutarak, kentimizin geleceğine yönelik hemşehrilerimin yapacağı her türlü öneri ve işbirliğine açık bir duruşla çalışacağım.

14 Mayıs 2023 tarihinde ülkemizde yapılacak seçimlerde seçilmem halinde yüksek bir çalışma azmi göstererek, şahsıma yüklenecek sorumluluğun tüm ağırlığını omuzlarımda hissederek, ülkemiz ve Karaman’ımız için mücadeleci bir ruhla emanet edilen makamın hakkını gereği gibi ifa edeceğimin bilinmesini isterim’’ ifadelerine yer verdi.

Her yaştan Akçaşehirli’nin yoğun ilgisiyle karşılaşan Ünüvar, iftar programının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.