Mahmut Ünüvar, Sanayi Sitesi Esnafını Ziyaret Etti Foto Galeri: Mahmut Ünüvar, Sanayi Sitesi Esnafını Ziyaret Etti

Sanayi esnafının kent ekonomisine büyük katkısı olduğunu ifade eden Ünüvar konuşmasında, ‘’Sanayi işletmelerinin ticari potansiyeli ve üretim kapasitesiyle Karaman, kendi bölgesini etkileyen bir şehir haline geliyor. İstihdama ciddi bir katkısı olan bu işletmeler çırak-kalfa yetiştirmek suretiyle de meslekî devamlılığı sağladılar.

Sanayi sitesinde faaliyet gösteriyor olmasına karşın buradaki işletmeler arasında fabrika niteliğinde üretim yapanlar bulunuyor. Potansiyel bakımından önemli mesafeler alan bu işletmelerin gelişimlerini tamamlayıp daha fazla büyümeye yönelik talepleri olduğunu biliyoruz. İşletmelerimiz mevcut OSB’nin genişlemesi ve 2. OSB konularındaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve OSB çatısı altında yer almak istemekteler.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bizlere ulaşan taleplerin çözümü için seferber olacağımızın, işletmelerimiz için tüm imkânları seferber edeceğimizin bilinmesini isteriz. Bu zamana kadar esnaf odalarımızla sürekli istişare olmaya özen gösterip, varsa sorunlarının giderilmesi adına çözüm aradık. Bundan sonraki süreçte de hem esnafımızla hem de esnaf temsilcilerimizle aynı uyumlu çalışmayı sürdüreceğiz. Sanayisi gelişip güçlenen bir şehrin ekonomisi ve istihdamı da daha güçlü olur. Bizler, bu alanı güçlendirmeye yönelik her çalışmaya destek vereceğiz’’ sözlerine yer verdi.

Ziyarette Ünüvar’a Oda başkanlarının yanı sıra İl Başkanı Durmuş Yıldızbaş ve partililer eşlik etti.