Ünüvar;”Hayırlı sabahlar, hayırlı haftalar. İnsan ancak çalıştığını kazanır, diyor Hazreti Mevlânâ. Allah çalışmak için hepimize güç kuvvet versin, işimizi gücümüzü rast getirsin, rızıklarımızı bol ve bereketli eylesin.

Hazreti Mevlânâ’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Törenleri 12 Aralık tarihinde başlıyor. Zaman zaman dile getirdiğimiz bir hususu bu vesile ile yeniden hatırlatmakta fayda görüyorum.
Bilindiği gibi Hazreti Mevlânâ hayatının yedi koca yılını Karaman’ da geçirmiş, Karaman’da evlenmiş, annesini ve ağabeyini de şehrimize emanet etmiştir. Onlar da Aktekke Camiinde bizim misafirimizdir. Hazreti Mevlânâ’nın şehrimize bir “VEFA” sı olarak Vuslat Törenlerinin Karaman’dan başlatılması en büyük temennimiz ve haklı talebimizdir. Böyle bir programın oluşturacağı manevi iklimin yanı sıra, törenler vesilesiyle şehrimizde ağırlayacağımız binlerce yerli ve yabancı turistin esnafımıza, özellikle turizm ve ulaşım sektöründe faaliyet gösteren firmalarımıza, Karamanımızın sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerine sağlayacağı devasa katkı da ortadadır. Temennimiz, şehrimizden Valiliğimiz öncülüğünde yükselecek topyekün ve gür sesin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığımız nezdinde karşılık bulması ve Karamanımız için büyük bir kazanıma dönüşmesidir. Karaman bizim.. Karaman hepimizin.”