banner464

Çalık’dan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 25. Yılını geride bırakan Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, cemiyet Başkanı Haydar Karaduman ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.Ziyarette konuşan...

Çalık’dan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 25. Yılını geride bırakan Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, cemiyet Başkanı Haydar Karaduman ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.Ziyarette konuşan...

17 Kasım 2014 Pazartesi 18:08
43 Okunma
Çalık’dan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 25. Yılını geride bırakan Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, cemiyet Başkanı Haydar Karaduman ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

Ziyarette konuşan Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, ziyaret için teşekkür ederek, “Öznur Hanım Genel Başkan Yardımcısı olması ile Malatya siyaseti bir derinlik ve zenginlik kazanmıştır. Malatya için bundan sonra Başbakana ve bakanlara ulaşmak daha kolay olacaktır. Malatya’nın sorunlarını en üst düzeye ulaştırmak daha hızlı ve kolay olacaktır. Öznur Hanıma Malatya kamuoyu destek vermek zorundayız. Yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

Ziyaretinde genel siyasete ilişkin açıklamalarda bulunan çalık, “Dış güçlerden kurtulurken, kurtulmaya çalışırken, ulusal engelleme mekanizmalarından kurtulmaya çalışırken, kendi kendimize yerel ve yerli olan bir sorunu, uluslararası güçler tarafından Türkiye üzerinden oynanan oyunları, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanılan Kürt sorununu, Güneydoğu sorununu körükleyerek, ‘Bunu siz tek başınıza çözemezsini’ diyen güçlerin var olduğunu biliyoruz. Biz ‘Güçlü Türkiye olalım’ derken, karşımıza çıkarılan Gezi olayları, 17-25 Aralık olayları ve son olarak da 2 yıldır hiç cenaze haberi almadığımız Çözüm Süreci engeli, Türkiye’nin önünde kaldırılması gereken en önemli engellerdi. Ama maalesef 6-7 Ekim olayları Türkiye’ye bir kez daha şunu söyletmeye çalıştı, ‘çözüm süreci Türkiye’nin tek başına çözebileceği bir sorun değildir. Kürt sorunu Türkiye’nin tek başına çözebileceği bir sorun değildir’ mesajını vermek istediler. Ama biz Türkiye olarak, hükümet olarak, sayın Başbakanımızın, Sayın Bakanlarımız ve yetkili tüm kurumlarımız olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 2 yıldır yürütmüş olduğu ve devam ettirmiş olduğu çözüm süreci yerlidir, yereldir ve çok önemli bir tarihsel stratejiye sahiptir. Çözüm süreci sonucuna kavuşmak için üstümüze ne giymek gerekiyorsa, kefen giymek gerekiyorsa, kefen giymeye hazır olduğumuzu çok net ifade etmiştik. İşte çözüm sürecinde tam sonuca ulaşmışken. Derenin tam ortasını geçmişken bunu güçlü Türkiye’nin önüne engel olarak koymak isteyenler oldu. Ulusal ve uluslararası mekanizmalar devreye girdi ve 6-7 Ekim olaylarını bize yaşattılar. Buna rağmen biz bir kez daha 6-7 Ekim olaylarında dimdik ayakta durduk. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde özellikle yaşatılmak istenen olayları engellemek adına ‘kamu düzeni asla çözüm sürecinin alternatifi değildir ve kamu düzenini sağlamak zorundayız’ dedik. Şimdi Türkiye önündeki bütün engelleri aşıyor, şuan en önemli engel nedir? Doğu ve Güneydoğu’da yaşanılan kardeş kavgasının son bulmasıdır. Bunun son aşamasına geliyoruz” ifadelerini kaydetti.

Çalık, basın mensupları ile bir süre sohbet etti.

Yorumlar