banner597

Hibe Desteğiyle Üretimini 50 Ton Arttırdı

Malatya’da bir yem ve un fabrikası aldığı yüzde 50 makine hibe desteğiyle üretimini 50 ton arttırdı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ve beraberindeki heyet, Malatya Gıda Bereket Un ve Yem San.Tic.A.Ş.yi (MAGSAŞ) ziyaret...

banner491
Hibe Desteğiyle Üretimini 50 Ton Arttırdı
banner567
Malatya’da bir yem ve un fabrikası aldığı yüzde 50 makine hibe desteğiyle üretimini 50 ton arttırdı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ve beraberindeki heyet, Malatya Gıda Bereket Un ve Yem San.Tic.A.Ş.yi (MAGSAŞ) ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İşletme yetkilisi Mustafa Baştürk tarafından işletme ve hibe edilen makineler hakkında bilgiler verildi. Baştürk, "İşletmemiz 1975’te Un Fabrikası olarak 2007 yılında da Yem Fabrikası olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Yem Fabrikamızın günlük üretim kapasitesi 250 ton civarında iken KKYDP kapsamında aldığımız yüzde 50 hibe destekli makinelerle bu kapasite 300 tona ulaştı. İstihdam sayımız 35 kişiye çıktı. Bakanlığımıza ve İl Müdürlüğümüze üretime vermiş oldukları bu desteklerden dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ise, "KKYDP kapsamında bu işletmemize 510 bin TL. toplam maliyeti olan Pelet Yem Ünitesi için yüzde 50 hibe ile 255 bin TL destekleme sağladık. İlimizdeki Un ve Yem Fabrikalarının kapasiteleri ve istihdam sayıları bu desteklemelerle artmaktadır. İlimizdeki girişimcilerin bu tür işletmeleri ziyaret etmelerini ve yapacakları projelerle bu desteklemelerden faydalanmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590