banner464

Öğretmenler Yemekte Bir Araya Geldi

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla düzenlen gecede Yeşilyurt’ta görev yapan öğretmenler bir araya geldi.Düzenlenen programa, Kaymakamı Nesim...

Öğretmenler Yemekte Bir Araya Geldi

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla düzenlen gecede Yeşilyurt’ta görev yapan öğretmenler bir araya geldi.Düzenlenen programa, Kaymakamı Nesim...

26 Kasım 2014 Çarşamba 15:56
64 Okunma
Öğretmenler Yemekte Bir Araya Geldi
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla düzenlen gecede Yeşilyurt’ta görev yapan öğretmenler bir araya geldi.

Düzenlenen programa, Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Okul Müdürleri ve Yeşilyurt sınırları içerisinde bulunan okullardan öğretmenler katıldı.

Sidelya Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programda, Yeşilyurt Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri birbirinden güzel eserler seslendirdi.

Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, yaptığı konuşmada, “Bizler öğretmenlerin eseriyiz. Her bir insanın her bir devlet ve millet kaderine hükmeden insanın arkasında mutlaka başarılı bir öğretmen, sizler varsınız. Gerçekten bizim toplumda başarılı olabilmemiz için, biz yöneticilerin siyasetçilerin bir yere varabilmesi için, sizin toplumu çekip çevirip, güzel hale getirmenizle mümkün olabilir. Dolayısıyla değerli öğretmen arkadaşlarım sizler ne kadar gençliğimizi nesillerimizi çekip çevirip kıvamına getirirseniz, biz yöneticilerde siyasetçilerde toplumlarda devletlerde o kadar huzurlu o kadar mutlu olur. Dolayısıyla malzemesi insan olan bir mesleğin mensuplarısınız. Bizde elimizden geldiği kadarıyla öğretmenlerimizle birlikte olmaya, okullarında yanında olmaya, idarecilerimizle birlikte olmaya çalışıyoruz. Başarılı öğretmenlerimizi, öne çıkan öğretmenlerimizi mutlaka ödüllendirmeye çalışıyoruz. Biz eğitimde ödülü esas alıyoruz" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, “Ülkesine ve tüm insanlığa böylesine yeri dolmaz bir hizmet sunan, mesleğine canla başla sarılmış tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum. Onları yılda bir defa hatırlamak ve kutlamak yetmez. Onlar hayatımızın her alanında ve her anında verdikleri eğitimlerle bizlerle birlikteler. Öğretmenlerimizin, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmek, yarınlara hazırlamak gibi çok önemli ve kutsal bir görevi var. Bu önemli ve fedakârlık gerektiren görevi yerine getiren tüm öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak, kaymakamlığımız, kamu kurumlarımız, belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, sanatçılarımız bu güzel ilçemizde hepimiz aynı yöne bakıyoruz, aynı yere vurgu yapıyoruz. Belediye olarak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra ki projelerimizde de okullarımızı mutlaka ana eksenimize alacağız. Okullarımız, çocuklarımız bizim için çok önemli, çok kıymetli bir yere sahiptir. Bu noktada da inşallah sizlerle aynı noktaya vurgu yapıp, çocuklarımızı hep birlikte geleceğe hazırlayacağız. Hep birlikte omuz omuza Yeni Türkiye’yi Yeni Yeşilyurt’u Büyük Yeşilyurt’u kuracağız. Ben tekrar burada bulunan bulunamayan özelde Yeşilyurt’ta görev yapan, genelde ise tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı da, “24 Kasım’ı her yıl birbirimizle bir araya gelme olarak değerlendiriyoruz. Bizim yaptığımız iş ne 24 Kasımla ne de başka bir tarihle sınırlı kalacak veya bu tarihle anılacak bir iş değildir. Bizim yaptığımız iş her an her saniye bir çocuk nefes aldığı sürece yapılan bir iştir. Bizler insan var oldukça var olan bir mesleğin mensuplarıyız. Bizim işimiz insana dairdir. Dolayısıyla hiçbir günle ne sınırlandırılır ne de kıyaslanır” diyerek, daha sonra özetle şunları belirtti:

“Milli Eğitim bakanlığı içerisinde ki en değerli çalışan sizsiniz. Biz yöneticiler ancak size hizmet ettiğimiz sürece kendimizi mutlu hissediyoruz. Çünkü sizler en değerli varlığımıza hizmet etmek için sınıftasınız. Sistemin en önemli noktası sınıftır ve o noktada sizler varsınız. Biz Sizlerin bu işin farkında olduğunuzun da bilincindeyiz. Bu özveri ile bu gayret ile çalıştığınızı biliyoruz. Yeri gelir çocuğunuzu, yeri gelir eşinizi, evinizi ihmal edersiniz, sınıftaki vazifenizi ihmal etmemek adına. Bundan daha büyük bir kutsiyet yoktur, bundan daha şerefli bir meslekte yoktur.”

Yorumlar