banner464

Başkan Çelik, Esnaf Ve Sanatkarı Dinledi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in seçim döneminde verdiği sözlerden biri olan ’Esnaf ve Sanatkarlar Danışma Meclisi’ni kurdu. Meclisin 3 ayda bir toplanarak, esnaf ve sanatkarın sesi olacağı belirtilirken, Oda başkanlarını...

Başkan Çelik, Esnaf Ve Sanatkarı Dinledi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in seçim döneminde verdiği sözlerden biri olan ’Esnaf ve Sanatkarlar Danışma Meclisi’ni kurdu. Meclisin 3 ayda bir toplanarak, esnaf ve sanatkarın sesi olacağı belirtilirken, Oda başkanlarını...

05 Aralık 2014 Cuma 15:50
76 Okunma
Başkan Çelik, Esnaf Ve Sanatkarı Dinledi
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in seçim döneminde verdiği sözlerden biri olan ’Esnaf ve Sanatkarlar Danışma Meclisi’ni kurdu. Meclisin 3 ayda bir toplanarak, esnaf ve sanatkarın sesi olacağı belirtilirken, Oda başkanlarını tek tek dinleyen Başkan Çelik, “Esnaf ve sanatkarımızı şehrin yönetiminde figüran değil, aktör haline getireceğiz, bu şehri hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Şehzadeler Belediyesi yine bir ilke imza atarak Esnaf ve Sanatkarlar Danışma Meclisi’ni kurdu. 15 oda başkanı Saruhan Otel’de düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir araya gelerek, esnaf ve sanatkara ait sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in başkanlık ettiği toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Ulus Kotluca, Ahmet Songüler, Süleyman Çoban, Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi, Başkan Danışmanları Bilal Demir, Haşim Yener Bilir ve Ahmet Baydar ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter de katıldı. Kuruluş aşamasındaki sancılı dönemi atlattıklarını belirten Başkan Çelik, Şehzadeler Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları ve hayata geçirilen projeleri değerlendirdi.

“ESNAF TOPLUMUMUZUN SİGORTASIDIR”

Esnaf ve sanatkarın temsilcileri ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Çelik, “30 Mart seçimleri öncesi tüm sivil toplum kuruluşlarımızı şehrin yönetiminde bir figüran değil, aktör haline getireceğimizi; bu bağlamda da Esnaf ve Sanatkarlar Danışma Meclisimizi etkin hale getireceğimizi söylemiştik. Kuruluş çalışmalarının ardından meclisimizle ilk kez bir araya geliyoruz. Bundan sonra da belirlediğimiz periyotlarda bu toplantıları yapmaya devam edeceğiz. Amacımız havasını birlikte soluduğumuz güzel şehrimize en doğru hizmetleri yapabilmektir. Esnaf ve sanatkarımızın söyleyeceği sözleri dikkate almak, bu şehri hep birlikte yönetmektir. Esnaf toplumumuzun sigortasıdır. Esnafımızın iş yeri memleket meselelerinin rahatlıkla konuşulduğu birer sosyalleşme mekanlarıdır. Bu nedenle esnaf ve sanatkarlarımızı son derece önemsiyoruz. Toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bugünkü toplantımıza tüm oda başkanlarımızın katılması beni ayrıca memnun etti. Bu birlikteliğimizin bozulmamasını diliyorum” dedi. Başkan Çelik, Hurdacılar Odası Başkanı İbrahim Taban’ın mazereti nedeniyle katılamadığını dile getirdi.

“BU BİRLİKTELİK BİZİ MUTLU ETTİ”

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ise, “Yeni kurulan belediyelerimizin kuruluş çalışmalarını tamamladıktan sonra hedefe ulaşacağına, Manisa’nın çıtasını yükselteceklerine inanıyorum. Değerli belediye başkanımızın böyle bir toplantı organize etmesi hepimizi çok mutlu etti. Biz de esnaf ve sanatkarın sorunlarına belediyemizle el ele verip çözüm bulmak istiyoruz. Biz paylaşımdan bölüşmeden yanayız. Manisa için alınacak kararlar öncesinde dönüşü olmayan bir yola girmemek için bilgilendirilmek ve fikirlerimizin alınmasını istiyoruz. Bu konuda bize destek olacağınıza, bu birlik ve beraberliği sürdüreceğinize eminiz” dedi.

Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener de, “Şehzadeler Belediyemizin yapacağı hizmetlerde her zaman yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Böyle bir toplantıda bizleri bir araya getirerek, düşüncelerimize önem verdiği için geçmişten bugüne her konuda bize destek veren Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum. Şehzadeler Belediyesi’nin çıtasının her geçen gün yükseldiğini görmekteyiz. Bu konuda kendisini ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli ise, “Bugün bir ilki yaşıyoruz. Bütün oda başkanlarımızın yüzündeki memnuniyeti görebiliyorum. Bizi bir araya getiren Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diyerek, şehir içi taşımacılığın zorluklarından bahsederek Başkan Çelik’ten şoför esnafı adına destek istedi.

3 dönemdir oda başkanlığı görevini yaptığını kaydeden Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ünlübaş ise, “Üç dönemdir oda başkanlığı görevi yapıyorum. Belediye başkanları genelde seçim öncesi gelip halimizi hatırımızı sorar, seçildikten sonra kapımızı çalmaz, fikrimizi sormaz. İlk kez böyle bir danışma meclisimiz oldu. Bu nedenle başkanımız Ömer Faruk Çelik’e canı yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Ruhsat sorunu çözüldüğü için teşekkür eden Ünlübaş, ruhsatsız olan yerlerin denetlenmesini istedi.

Yorumlar