Manisa’da, ’’neden Mutlu Olamıyoruz?’’ Konfreransı

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Manisa Şubesi, "Neden Mutlu Olamıyoruz?" konulu bir konferans düzenledi.Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Manisa Şubesi, dernek lokalinde önemli bir konferans düzenledi. "Neden Mutlu Olamıyoruz?" konulu konferansa...

banner491
Manisa’da, ’’neden Mutlu Olamıyoruz?’’ Konfreransı
banner567
Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Manisa Şubesi, "Neden Mutlu Olamıyoruz?" konulu bir konferans düzenledi.

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Manisa Şubesi, dernek lokalinde önemli bir konferans düzenledi. "Neden Mutlu Olamıyoruz?" konulu konferansa Manisalıların yoğun ilgi gösterirken, konferansa konuşmacı olarak katılan dernek üyelerinden Cem Kılıçoğlu, tecrübelerini katılımcılara aktardı. Kılıçoğlu, hayatın içinden çeşitli örnekler vererek, "Neden Mutlu Olamıyoruz?" sorusuna cevap aramaya çalıştı. "İnsanın mutluluğu bulamayışı onu nerede aradığı ile ilgilidir" diyen Kılıçoğlu, "Eğer bir insan mutluluğu ev, araba, güzellik, para, şöhret gibi somut ve kendi dışındaki şeylerde arıyorsa o zaman mutlu olması imkansızdır. Çünkü bu arayış o kişinin ancak açgözlülüğünü besleyecektir. Ama kişi kendi içindeki erdemler gibi değerlere dönüp ‘bunları nasıl geliştirebilirim?’ sorusunu kendisine soruyorsa veya kendi mutluluğum ve çevremdekilerin mutluluğu için ‘ne yapmam gerekir’ sorusunu sorup harekete geçiyorsa ancak o zaman kendisi ve içinde bulunduğu toplum için mutluluk verici bir sonuç üretmiş olacaktır" şeklinde konuştu.

"KUSURSUZ DURUM OLMADIĞINI KABULLENMELİ"

Konuşmacı Cem Kılıçoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsan beklentilidir. Beklenti ve hayal kırıklığı yakın arkadaştır. Elimizden gelenin en iyisini yapmak yeterlidir. Yargılarımız ve etrafımızdaki kişileri ve durumları bizim istediğimiz doğrultuda şekillendirmek istiyoruz. Oysa bu mümkün değil. İnsan ancak kendini değiştirebilir, başkalarını değil. Kusursuz insan, kusursuz iş, kusursuz durum olmadığını kabullenmeli."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590