Moğolistan Heyetinden Başkan Çelik’e Ziyaret

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Moğolistan’ın Hentii Valiliği’nden gelen heyeti makamında ağırladı. Manisa’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Hentii Valisi Oyunbaatar Jagda, Manisa’yı kardeş şehir olarak...

banner491
Moğolistan Heyetinden Başkan Çelik’e Ziyaret
banner567
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Moğolistan’ın Hentii Valiliği’nden gelen heyeti makamında ağırladı. Manisa’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Hentii Valisi Oyunbaatar Jagda, Manisa’yı kardeş şehir olarak gördüklerini söyledi.

Moğolistan ile Türkiye ilişkilerini geliştirmek amacıyla Moğolistan’ın Hentii Valiliği’nden gelen heyet Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e ziyarette bulundu. Chingis Şehir Valisi Bazarghand Nyam, Hentii ŞTM’nin Lideri, Hentii Valisi Oyunbaatar Jagda, Hentii Şehir Temsilciler Meclisi (ŞTM)Başkanı Purevjav Suren, Hentii ŞTM’nin Temsilcisi Altangerel Namsrai, Hentii ŞTM’nin Lideri Ayurbuni Damdinjav’dan oluşan heyete TÜMOSİAD Temsilcisi Orhan Gazi Güler eşlik etti. Ziyarette konuşan Chingis Şehir Valisi Bazarghand Nyam, “Bizi Manisa’da ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum. Sizlere Cihingis halkının selamını getirdim. Burada olmaktan çok mutluyum. Biz tarihten dolayı kardeşiz. Belki de aynı topraklarda birlikte yaşayacağız. Onun için bugün buradayız. Yolunuz açık, işlerinizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Hentii Valisi Oyunbaatar Jagda ise, “Daha önce bu kadar mutlu olduğumu hiç hatırlamıyorum. Manisa’da, sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok memnunum. Buraya kardeş şehir olmaya geldik. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz” dedi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de, Moğolistan’ın Hentii Valiliğinden gelen heyeti Manisa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581