Dedaş Mardin’deki Köyleri Işıklandırıyor

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü’nün köylere yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürerken, çok sayıda köyde meydan ve sokak aydınlatması yapıldı.Artuklu ilçesine bağlı Güneyli köyünde...

banner491
Dedaş Mardin’deki Köyleri Işıklandırıyor
banner567
Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü’nün köylere yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürerken, çok sayıda köyde meydan ve sokak aydınlatması yapıldı.

Artuklu ilçesine bağlı Güneyli köyünde eskimiş elektrik tesisatlarını ücretsiz yenileyen DEDAŞ ekipleri, köyde aydınlatma çalışmaları da yaptı. Öncelikle yaz sezonunda gevşeyen enerji nakil hatlarında germe çalışması yapan DEDAŞ ekipleri, köye enerji sağlayan trafo ile panoların bakımını yaptı, enerji nakil hatlarından evlere uzanan kablolardan eskiyenleri, yenileri ile değiştirdi. Ekipler, köyde sorunlu direklere de müdahale ederken, kırıldığı belirlenen izolatörleri ise değiştirdi. DEDAŞ ekipleri, sokak ve meydanda bulunan direklere de aydınlatma lambaları takarak, Güneyli ışıklandırdı.

Güneyli köyü sakinlerinin yapılan çalışmalardan ötürü teşekkür ettikleri DEDAŞ yetkilileri, bu köyde yapılan bakım, onarım, yenileme ve aydınlatma çalışmalarının diğer köylerde de yapılmakta olduğunu açıkladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590