banner464

Mardin Eğitim Bir Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Mardin Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Eyyüp Değer yeniden başkanlığa seçildi.Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Tek listeyle...

Mardin Eğitim Bir Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Mardin Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Eyyüp Değer yeniden başkanlığa seçildi.Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Tek listeyle...

02 Kasım 2014 Pazar 16:01
58 Okunma
Mardin Eğitim Bir Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Mardin Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Eyyüp Değer yeniden başkanlığa seçildi.

Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Tek listeyle yapılan genel kurul özel bir otelde yapıldı. Kurulda mevcut başkan Eyyüp Değer yeniden başkan oldu. Genel Kurul Toplantıs’na Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı M. Emin Esen, Genç Memur Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Memur Sen Mardin İl Başkanı Mustafa Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, İlçe milli eğitim müdürleri, STK temsilcileri, delegeler ve bazı davetliler katıldı.

“TÜM KESİMLERİ MUHATAP ALAN YENİ BİR SÜREÇ BAŞLATILMALI”

Çözüm süreci ile ilgili bir konuşma yapan Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı M. Emin Esen, “Hiç kimse tek başına hepimiz adına söz söyleme hakkına sahip değildir. Onun için hükümetin de devletin de bundan sonraki süreçte bölgemizdeki bütün dernekleri, bütün sivil toplum kuruluşları ve herkesi muhatap alan yeni bir süreç başlatması gerektiğine inanıyoruz. Ve bu süreç ile beraber kimin barıştan yana, kimin de savaştan yana olacağı da ortaya çıkmış olacak. Projenin çok büyük olduğunu ve barışın çok zor olduğunu elbette biliyoruz. Uluslararası güçler Türkiye’nin normalleşmesini istemiyor, faali meçhul cinayetlerin işlenmesini istiyorlar. Nasıl ki dün Bağdat’ı, Medine’yi, Şam’ı Mardin’den İstanbul’dan ayırdılarsa bu gün de Kürt’ü Türk’ten, Lazı Çerkez’den, Alevi’yi Sünni’den ayırma projelerini devreye sokuyorlar. Bu oyuna gelmememiz gerekiyor” dedi.

“HAK MÜCADELESİ BAŞKA BİR HAKKIN ÇİĞNENMESİYLE TALEP EDİLMEZ”

Mevlana’nın ‘malının değeri olan bağırmaz’ sözünü hatırlatan Memur Sen Mardin İl Başkanı Mustafa Aydın ise, “Maydanoz satın biri ‘Maydanoz’ diye bağırır ama bir sarraf bağırmaz. Çünkü malının değerinin var olduğunu bilir. Bizler hak aramanın paha biçilmez olduğuna inanıyoruz. Ancak muhtemelen müşterisi yeterince olmadığı için sokaklarda insanların hayatlarına kastedercesine bağrışmak niye? Bu bağrışmanın altında yatan sebep kanaatimce şöyledir; Mekke müşriklerinin bir tavrı vardı. Kur’an mesajlarına akıl ve mantık ile bir cevap veremeyen müşrikler, bağırıp çağırarak, gürültü çıkartarak o sesi bastırmaya çalışıyorlardı. Hak mücadelesi bir başka hakkın çiğnenmesiyle talep edilmez. Hala 90’lı yılların yöntemleriyle hak aramaya kalkışmak hem hakka hem de hak mücadelesine ihanettir” diye konuştu.

“VAHYİ HAYATIN MERKEZİNE ALDIK”

Genç Memur Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan ise, Genç Memur Sen olarak vahyi hayatın merkezine aldıklarını vurgulayarak bütün bir insanlığa umut olabilmek için çalıştıklarını söyledi.

“DURUŞ SENDİKACILIĞI YAPIYORUZ”

Son olarak konuşan Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesi’nin mevcut başkanı ve tek aday Eyüp Değer, Mardin’de bin 560 üye sayısından 3 bin 300’e çıktığını söyledi. Duruş sendikacılığı yaptıklarını dile getiren Değer, tüm üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti.

MEVCUT BAŞKAN GÜVEN TAZELEDİ

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu okundu. Ardından Eğitim Bir Sen’in Mardin’de yaptığı çalışmaları konu alan bir sinevizyon gösterimi sunuldu. Tek listeyle yapılan genel kurulda mevcut başkan Eyyüp Değer yeniden başkan oldu. 4. Olağan Genel Kurulu, verilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

Yorumlar