Logo Yayınevi’nden çıkan eserde halkçı belediyecilik anlayışını benimseyen Belediye Başkanı Yaşar Evcen’in bir dönem ilçe olan Karaman’ı modern bir görünüme kavuşturma çabalarına yer verildi. Yazar Gündoğdu Yıldırım’ın edebi ve akıcı bir dille kaleme aldığı eserde, Karaman’ın il olmasında büyük emekleri olan Belediye Başkanı Yaşar Evcen’in çocukluk, gençlik ve belediye başkanlığı dönemlerinin yanı sıra Karaman’ın sadece görünen kısımlarını değil görünmeyen arka kısımlarını da imar etme çabalarını ilgiyle okuyacaksınız.

Yaşamının roman olarak yayınlanmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirten Yaşar Evcen, “Eşitlik, özgürlük ve adalet için yola çıktık. Bütün insanları aynı gözle görmeye çalıştık. Özellikle Karamanlı olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Yaşamamı kaleme alan yazar Gündoğdu Yıldırım Bey’e teşekkürlerimi bildiriyor tüm hemşerilerimi dostlarımı kucaklıyorum.

Yazar Gündoğdu Yıldırım ise, Belediye Başkanı Yaşar Evcen'in hayatını kaleme almanın kendisi için bir onur olduğunu belirterek, “Sayın Belediye Başkanımız Yaşar Evcen ile çalışmak güzeldi. Umarım, iki dönem belediye başkanlığı yapmış Yaşar Evcen'in belediyeciliği tüm ülkeye esin kaynağı olur. Gerçek belediyeciliğin nasıl yapıldığını tüm Türkiye ve Türkiye halkı öğrenir. Ülkeye yararlı böyle bir çalışmaya imza attığım için çok mutluyum. Çok güzel çalışma oldu. Küçüklükten beri uzaktan takip ettiğim, benim içim hep idol olmuş Belediye başkanımız Yaşar Evcen'e, Logo yayınevine çok teşekkür ediyorum. Karamanlı hemşerilerime sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum. Şimdiden tüm Karamanlı hemşerilerime iyi okumalar diliyorum.” dedi.

Yaşar Evcen’in yaşamını anlatan Memleket Sevdası kitabını, DR, Idefix, Kitapyurdu, Kitap Avrupa gibi çevrimiçi kitabevinden satın alabilirsiniz.