banner464

Kardeş Şehir Aznakay’a Giden Heyet Döndü

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi ile Tataristan’ın Aznakay kentinin kardeş şehrinin oluşunun 18. Yıldönümü kutlamaları nedeniyle Aznakay’a giden heyet Tarsus’a döndü.Aznakay Belediye Başkanı Marsel Seydullin’in daveti üzerine Aznakay’a...

Kardeş Şehir Aznakay’a Giden Heyet Döndü

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi ile Tataristan’ın Aznakay kentinin kardeş şehrinin oluşunun 18. Yıldönümü kutlamaları nedeniyle Aznakay’a giden heyet Tarsus’a döndü.Aznakay Belediye Başkanı Marsel Seydullin’in daveti üzerine Aznakay’a...

23 Ekim 2014 Perşembe 11:56
26 Okunma
Kardeş Şehir Aznakay’a Giden Heyet Döndü
Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi ile Tataristan’ın Aznakay kentinin kardeş şehrinin oluşunun 18. Yıldönümü kutlamaları nedeniyle Aznakay’a giden heyet Tarsus’a döndü.

Aznakay Belediye Başkanı Marsel Seydullin’in daveti üzerine Aznakay’a giden Tarsus heyeti çeşitli ziyaretlerde bulunurken, sanatçı Kadir Somer ve ekibi, Aznakay ve Elmette kentinde birer konser düzenlediler.

Heyet, öncelikle Aznakay kentinde belediyenin yapmış olduğu hizmetleri yerinde inceledi ve bilgi aldı. Tarsuslu heyet Aznakay kentine bağlı Kakra Yelga köyüne davet edildiler. Köy halkı tarafında sıcak bir ilgiyle karşılaşan heyete, köylüler mini bir konser verdi.

Aznakay kentinde bulunan iş yerlerinde de inceleme yapan heyet burada çalışan işçilerle ve işverenlerle sohbet ettiler.

Aznakay Belediyesi tarafından yapılan Tarsus Parkına fidan diken heyet, daha sonra 18. Yıllık kardeş şehir anısına düzenlenen programa katıldılar.

Aznakay kentinde düzenlenen konserde sanatçı Kadir Somer ve ekibi Aznakay halkına unutulmaz bir gün yaşattılar. Aznakaylı sanatçılarında verdiği konser çok coşkulu geçti.

Konser sonrası konuşma yapan Aznakay Belediye Başkanı Marsel Seydullin, kardeşliğin ilelebet süreceğini söyledi.

Seydullin, “Tarsus Belediyesi ile Aznakay Belediyesi’nin kardeşliği 1996 yılında Sayın Burhanettin Kocamaz ve Sayın Enes İshakov bey tarafından öyle sağlam temeller üzerine atılmış ki 18. yıldır kardeşliğimiz devam ediyor ve şimdide Tarsus Belediye Başkanı olan sayın Şevket Can ile daha da ileri giderek devam edecek. Kardeşlerimiz bugün burada bizlere unutulmaz ve tarihi bir gün yaşattılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yaşasın Aznakay Tarsus kardeşliği. Burada Tarsus halkına kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi.

Tataristan Cumhurbaşkanının Tarsus’a yaptığı ziyaret sonrası artık iş adamlarının da ziyaretlere başlaması gerektiğini belirten Seydullin, Tarsuslu ve Mersinli iş adamlarını Aznakay kentine beklediklerini ve kardeşlik bağlarını iş adamlarıyla daha da ileri düzeye taşımak istediklerini belirtti.

Gösterilen misafirperverliğe teşekkür eden Tarsus heyeti ise, “Burada unutulmaz birkaç gün yaşadık. Belediye Başkanımız sayın Şevket Can’ın selamlarını getirdik. Tatar halkı Türk milletine olan özlemlerini bir nebze olsa da bizimle gidermeye çalıştılar. Şehirlerimiz arasındaki dostluk asırlarca devam etsin ve bütün dünyada barışın kuvvetlenmesine hizmet etsin. Bizleri bağrına basan ve yaklaşık 4 gün konuk eden Aznakay yetkililerine göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Tarsus heyetinde belediye meclis üyelerinden Mehmet Yıldız, Rüştü Çopur, Erkan Kolukırıkoğlu, Ali Çelik ve Fikret Avcı ile bazı daire müdürleri yer aldı.

Yorumlar