Tarsus’ta Refüjlere Rastgele Konulan Reklam Tabelaları Kaldırıldı

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, refüjlere rastgele konulan tabelaları kaldırarak görüntü kirliliğine son verdi.Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından refüjlerde kazalara sebebiyet veren ve...

banner491
Tarsus’ta Refüjlere Rastgele Konulan Reklam Tabelaları Kaldırıldı
banner567
Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, refüjlere rastgele konulan tabelaları kaldırarak görüntü kirliliğine son verdi.

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından refüjlerde kazalara sebebiyet veren ve görüntü kirliliğine yol açan tabela ve reklam panolarının kaldırılması konusunda daha önceden işletme sahiplerine uyarıda bulunulmuştu. İşletme sahipleri tarafından kaldırılmayan tabelalar tek tek kesilerek kaldırıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, kazalara sebebiyet veren ve görüntü kirliliğine yol açan tabela ve reklam panolarının kaldırıldığını, bu konuda da işletme sahiplerini uyardıklarını söyledi.

Söz konusu tabela ve reklam panolarının sadece görüntü kirliliğine yol açmadığını aynı zamanda ciddi kazalara da sebebiyet verdiğini ifade eden Başkan Can, “Özellikle ana caddeler üzerinde bulunan, refüjlere esnaflar, dershaneler, dernekler ve özel şirketler tarafından izinsiz bırakılan, trafikte görüş açısını kapatarak kazalara sebebiyet veren ve görüntü kirliliğine neden olan insanların dikkatini çekmek için bırakılan ticari ve kamu hizmeti amaçlı tabela ve reklam panolarını kaldırdık” dedi.

Tarsus’ta kentin güzelleştirilip sağlıklı hale getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü altını çizen Başkan Can, kentin vitrini olan yolları ve caddeleri şehrin modern kimliğine uygun hale getirdiklerini belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590