banner464

Tarsus’ta Yaşlılar Erinç Evi Ve Ülker Aydın Parkı Açıldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde hayırsever Ülker Aydın tarafından yaptırılan bölgenin tek örneği olan Yaşlılar Erinç Evi ve Tarsus Belediyesi tarafından yapılan park törenle hizmete açıldı.Açılıştan önce Akdeniz Mehteran Takımı misafirlere...

Tarsus’ta Yaşlılar Erinç Evi Ve Ülker Aydın Parkı Açıldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde hayırsever Ülker Aydın tarafından yaptırılan bölgenin tek örneği olan Yaşlılar Erinç Evi ve Tarsus Belediyesi tarafından yapılan park törenle hizmete açıldı.Açılıştan önce Akdeniz Mehteran Takımı misafirlere...

15 Kasım 2014 Cumartesi 21:02
51 Okunma
Tarsus’ta Yaşlılar Erinç Evi Ve Ülker Aydın Parkı Açıldı
Mersin’in Tarsus ilçesinde hayırsever Ülker Aydın tarafından yaptırılan bölgenin tek örneği olan Yaşlılar Erinç Evi ve Tarsus Belediyesi tarafından yapılan park törenle hizmete açıldı.

Açılıştan önce Akdeniz Mehteran Takımı misafirlere ve açılışa katılan protokol üyelerine mehter ziyafeti çekti.

Açılışa MHP Mersin Milletvekili Dr. Ali Öz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen, Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, Tarsus İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Yavuz Bulut, İlçe Emniyet Müdürü Haydar Çelik, MHP ilçe Başkanı Ertuğrul Bodur, hayırsever Ülker Aydın, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, oda ve dernek başkanlarıyla kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Şehitler Tepesi Mahallesi Muhtarı Servet Çuhadar bölgede tek olan Tarsus Belediyesi Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi’nin mahallelerine yaptırılmasına ve eserin ortaya çıkmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Hayırsever Ülker Aydın, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Mutluyum, huzurluyum ve bu eserin doğduğum yerde yapılmasından büyük sevinç duyuyorum” dedi.

Alzheimer Derneği Mersin Şube başkanı Prof. Dr. Aynur Özge ise açılışta yaptığı konuşmada Tarsus Belediyesi Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi’nin özellikle yaşlılar ve Alzheimer hastaları tarafından kullanılmasından son derece mutlu olduğunu söyledi. Özge, “Yaşlanan bir ülkeyiz, hep genç olmakla övünüyoruz ama 2012 adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre şu an Türkiye’de 7 milyon 65 yaş üstü büyüğümüz var. Hepimiz her yaşta kaliteli yaşamak, insanca yaşamak istiyoruz, bunu hak ediyoruz. İşte Tarsus bu anlamda birçok şeyde olduğu gibi bir ilke ev sahipliği yapıyor. Bizde Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi olarak bu projede yer aldığımız için çok büyük onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Tarsus Belediyesi Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, hizmetlerin devam edeceğini söyledi. Can “Tarsus Belediyesi Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi bölgede tek ve örnek bir eserdir. Ülker Aydın Yaşlılar Erinç Evi’nin yeri, Tarsus Belediye Başkanı iken Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz tarafından tahsis edildi. Sayın Ülker Aydın hanımefendi örnek bir davranış göstererek, binanın yapımını ve iç tefrişatı üstlenmiştir. Bu hizmete vesile olan Sayın Başkanımıza ve Sayın Ülker Aydın Hanımefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Tarsus Kaymakamı Hasan Göç ise, toplumun gittikçe yaşlandığını gelişmekte olan ülkelerinde aynı gerçekle yüz yüze olduğunu söyledi. Göç, “Aile ve sosyal destekten mahrum kalan, ilgiden mahrum kalan yaşlılarımız toplumumuz için çok büyük bir sorun haline gelecek, onların ihtiyaçları mutlaka giderilmelidir. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Tarsus Belediye Başkanımıza bu güzel alanı bu iş için tahsis ettikleri ve parkı düzenledikleri için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Dr. Ali Öz de konuşmasında, “Böyle güzel bir tesisin, böyle güzel bir yapının Tarsus’ta kurulmuş olmasında emeği geçen herkese, başta bu projeyi akıl edenlere, bu projeyi çizen, uygulamaya koyan bu projenin bu noktaya taşınmasında gerek maddi gerek manevi hiçbir desteği esirgemeyen herkese, hem milletimiz adına örnek olmasını hem de bu tesisin başka illerde de örnek teşkil etmesini yürekten arzu etiğimi ifade etmek istiyorum. Tesisin Tarsus’a ve Mersine hayırlı olmasını temenni ediyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaşlılığın herkesin başına geleceğini ve bu tesis sayesinde yaşlıların günlerini en iyi şekilde değerlendireceğini belirtti. Kocamaz, “Gerçekten hepimizin mukadder sonu olan yaşlılık Allah ömür verirse mutlaka başımıza gelecek. Böyle bir olayın gerçekleşmesine yönelik ilk fikir bizi yoğuran, eğiten, öğreten, büyüten bir hocamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü ziyaret amacı ile yanına gittiğimizde başımıza dank etti. O bizi büyüten, çok büyük değer verdiğimiz hocamız bugün burada açılan tesisin gerekçesi olduğu gibi Alzheimer olmuş ve maalesef o ihtişamlı hocamızın o günkü konumu bizi derinden yaralamıştı. O gün böyle bir düşünce ile bir proje hazırlayalım dedik. Ülker Aydın Hanımefendi de Tarsus’a bir hayır yaptırmak istediğini, Tarsus’a borcu olduğunu, Tarsus’ta doğup, büyüdüğünü ama hayatının büyük bir kısmını İstanbul’da geçirdiğini yeniden ana toprağına geldiğini ve buraya bir eser sunmak istediğini bize ifade etti. Kendisi belki bir okul, belki bir başka tesis aklından geçiriyordu. Bizde bu işin hayırlı bir hizmet olacağını ve beklide Türkiye’de örnek olacak, Türkiye’de herkesin örnek alacağı ve bu tür yatırımlara dönüşecek, devletimizin geç kalmış bir hizmetin hayata geçirilmesinde toplumda durumu iyi olan insanların bu işe gönül vereceğini söyledik ve sağ olsun kendisi de tereddütsüz bu işe olur dedi ve bugün bizim burada olmamıza vesile olan bu eserin ortaya çıkmasında ilk adımı attı ve bugün geldiğimiz noktada eser ortada, tabi ki bu eser tek başına bir eser olmazdı. Çevre düzenlemesi ve parkın oluşması gerekiyordu. Değerli belediye başkanımız Şevket Can Bey’de o eksiği tamamladı ve bugün bu hayırlı hizmetin açılışında beraberiz” dedi.

Konuşmaların ardından Tarsus Belediyesi Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi’nin açılışı protokol üyeleri tarafından dualar eşliğinde yapıldı. Açılışta emeği geçenlere plaket ve çiçek verildi.

Yorumlar