Proje kapsamında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Karaman İl Müdürlüğü İle Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) işbirliğinde mesleki kursların açılmasına yönelik işbirliği protokolünün imzaları düzenlenen törenle atıldı.

Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisinde düzenlenen imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Çalışma ve İş Kurumu Karaman İl Müdürü Kenan Ateş ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman katıldı.

Atılan imzalar sonrasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, mesleki eğitimin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunun altını çizerek ülkenin iyi yetişmiş donanımlı bireylere ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Kuntoğlu, bu çerçevede işbirliğinde bulunan kurumların desteğiyle verilen eğitimlerin çeşitli sektörlere yönelik kalifiye eleman yetişmesini sağlayacağını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, imzalanan protokolle birlikte gençlerin mesleki istihdamına yönelik ilk etapta Gazaltı (Mig-Mag) Kaynağı Eğitimi Kursu, AutoCAD Kursu ile Aşçı Çırağı Yetiştiriciliği Kursu açılacağını söyledi.

İki yıllığına imzalanan protokolün geçerliliği, tarafların devamını talep etmesi halinde uzatılabilecek. Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman, nitelikli iş gücü için mesleki eğitimlerin önemine vurgu yaparak, imzalanan protokolün tüm taraflar ve Karaman halkı için hayırlı olmasını dilediğini belirtti. 

İmza töreni çekilen fotoğraflar sonrası sona erdi.

Başvurular 21 Nisan 2017 tarihine kadar İŞKUR’a şahsen yapılabilecek olup, eğitimlerin başlangıç tarihi 2 Mayıs 2017’dir.