Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz, “Saadet Partisi Genel Merkez STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımızın organize ettiği "Millet-Vekili İl Buluşmaları Kapsamında" Saadet Partisi Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Mesut Doğan Karaman'a geliyor.

Saadet Partimiz bildiğiniz gibi son milletvekili seçimlerinde 10 milletvekili çıkartarak uzun bir aradan sonra TBMM’de temsil imkanına kavuşmuş oldu. Mecliste grup kurabilmek için 20 milletvekili şartı olduğundan sürdürülen çalışmalar ve diyaloglar neticesinde Saadet Partisi ile Gelecek Partisi TBMM’de grup kurulması kararı almıştır. Meclis tatile girmeden Saadet Partisi çatısı altında mecliste 6.Parti Grubu kurularak çalışmalara başlanmış oldu.

Saadet Partisi olarak Ekim ayında başlayacak meclis çalışmaları öncesinde milletvekillerimizin katılımlarıyla Türkiye genelinde sahaya inerek toplumun nabzını tutmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede 9 Eylül 2023 Cumartesi günü kıymetli vekilimiz Karaman'da Yerel Basın Mensuplarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza birtakım ziyaretlerde bulunacaktır.

Ankara Milletvekilimiz Sn. Mesut Doğan ziyaretler sonrası akşam da Saadet Partisi Karaman İl binası toplantı salonunda çok kıymetli teşkilat mensuplarımızla bir araya gelecektir.

Yapılacak çalışmaların Karaman’ımız ve Milli Görüş camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.