Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Yılbaşında ve 2023 yılının ilk günlerinde bölgemizin yüksek basınç merkezinin etkisi altında kalacağı tahmin ediliyor.

Yüksek basıncın etkisiyle bölge genelinde parçalı bulutlu ve yağışsız bir havanın etkili olması; gece ve sabah saatlerinin sisli ve puslu geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın yeni yılın ilk günlerinde yerel olmak üzere hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor. Yılbaşında bölgemize bağlı il merkezlerimizde beklenen hava durumu:

Konya: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük 0, en yüksek 8 derece.  Karaman: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük -1, en yüksek 6 derece.

Niğde: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük -3, en yüksek 7 derece.  Aksaray: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük 0, en yüksek 8 derece” ifadelerine yer verildi.