Mevlüt Akgün: “Otomobil Tutkunları İçin Yepyeni Bir Dönem Başlıyor!” Foto Galeri: Mevlüt Akgün: “Otomobil Tutkunları İçin Yepyeni Bir Dönem Başlıyor!”

Mevlüt Akgün, modifiye tutkunları ile bir araya gelerek şehrin her köşesinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ettiklerini belirtti. Özellikle gençler arasında drift, drag ve modifiye tutkusunun sadece bir araç değil, bir yaşam tarzı olduğunu vurgulayan Akgün, bu tutkuyu desteklediklerini ve gençlerin her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti. Akgün, gençlerin modifiyeli araçlarla kendilerini ifade ettiğini ve bu nedenle onların her zaman yanlarında olduklarını sözlerine ekledi.

"STANDARTLARA UYGUN GÖSTERİ VE EĞİTİM ALANI YAPACAĞIZ"

Modifiye tutkunu gençlerin sorunları ve çözümleri noktasında gerekli çalışmaları yapacaklarını belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, otomobil tutkunları ve oto sanayi esnafının ihtiyaçlarını karşılamak ve şehre değer katmak için bu projeyi planladıklarını söyledi. Akgün açıklamasında; Drift alanı, gösteri ve araç test alanı yaparak otomobil tutkunlarının ve oto sanayi esnafının ihtiyaçlarını karşılayacak bir çok amaçlı etkinlik alanı oluşturmayı vaat ediyoruz. Bunu da ilk yılımızda hayata geçireceğiz.

Dünya standartlarına uygun drag ve drift alanlarıyla donatılacak bu proje, sadece bir eğlence alanı değil, aynı zamanda otomobil sporlarına da destek olacak. Şehrimizde bu alana meraklı çok sayıda insan var. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilecek olan bu proje, otomobil tutkunlarının heyecanını ve ilgisini canlı tutacak. Hem sporun yaygınlaşmasına hem de gençlerin enerjisini pozitif yönde kullanmasına olanak tanıyacak.” İfadelerini kullandı.