Pazar Esnaflarından Ünüvar’a Pankart Sürprizi Foto Galeri: Pazar Esnaflarından Ünüvar’a Pankart Sürprizi

Seçim süresince ortaya koyduğu performans ile vatandaşlardan tam not alan MHP milletvekili adayı Mahmut Ünüvar, gittiği her yerde hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Kentin her bölgesini karış karış dolaşan Ünüvar, saha çalışmaları kapsamında haftanın farklı günlerinde kurulan semt pazarlarına uğramayı da ihmal etmiyor. Ünüvar’ın Perşembe Pazarı’nı ziyaret edeceğini öğrenen çok sayıda pazarcı esnafı, araçlarına ve tezgâhlarına Ünüvar’ı destekleyen pankartlar astı. Pazar ziyareti sırasında pankartları gören Ünüvar, duygulandığını belirterek esnaflara teşekkür etti. Seçime sayılı günler kala halkın her kesiminden büyük destek aldıklarını söyleyen Ünüvar;

‘’İlk günden itibaren ‘Daha çok hemşehrimle buluşmalıyım’ düşüncesiyle hareket etmeye özen gösterdim. Bu buluşmalarda ise hemşehrilerimin mümkün mertebe dertlerini dinlemeye, çözüm önerilerimizi anlatmaya gayret ettim. Gayretimiz, samimiyetimizin aynası oldu ve sonucunda Karamanlılar bize gönlünü açtı. Genç-yaşlı, kadın-erkek ve personel-işveren olmak üzere, nereye gitsek herkesin bizleri kucakladığına şahit olduk. Pazar esnafımız daha önceki ziyaretlerde çekilen hatıra fotoğraflarıyla pankartlar hazırlayarak çok güzel bir sürpriz yaptı.

Pazar ziyaretimiz boyunca çok sayıda tezgâhta aynı manzara ile karşılaşınca gerçekten duygulandım. Alicenap bir karşılama yapan esnafımıza ne kadar teşekkür etsek azdır, hatırları var olsun. Kültürümüzde pazarlar; gerek üretim, gerek tüketim alışkanlığının sergilendiği topluma ait bir mekân, gerekse de insanları kendine çekip buluşturan bir gelenektir. Bugün şehir folklorunun ve yerleşik kültürümüzün bir parçası olan pazaryerini ziyaret ederek, hemşerilerimizin alış-veriş heyecanına şahit olduk. Bin bir emekle tezgâhlara gelerek insanımıza ulaşan nimetlerin alana da satana da kazandırmasını temenni ederim’’ diye konuştu.