Milletvekili Şeker İncelemelerde Bulundu Foto Galeri: Milletvekili Şeker İncelemelerde Bulundu

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, AK Parti Kâzımkarabekir İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Terlemez, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Kılbasanlı ve önceki dönem Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı ile birlikte Kâzımkarabekir ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Demirci’nin babasının vefatı nedeniyle taziye ziyaretinde bulunan Dr. Recep Şeker ve beraberindeki heyet daha sonra Kâzımkarabekir Kaymakamlığına atanan Ramazan Aykut Saka’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu’nu makamında ziyaret den Milletvekili Dr. Recep Şeker ve beraberindeki heyet daha sonra Ekim ayında İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan Kâzımkarabekir Paşa Müze ve Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bodrum+2 kat olarak tasarlanan, 935 m2 kapalı alana sahip, içerisinde çok amaçlı salonlar, konferans salonu, yarı açık ve kapalı kafeteryalar, müze ve sergi salonu gibi mahaller bulunan Kâzımkarabekir Paşa Müze ve Kültür Merkezi inşaatının 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanmaktadır.

Dr. Recep Şeker ve beraberindeki heyet daha sonra eski Halk Eğitim Merkezi binası yıkılarak yerine Mayıs ayında yapımına başlanan Kâzımkarabekir Piri Reis İlkokulu inşaatında incelemede bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bodrum +zemin+3 kat olarak tasarlanan 3212 m2 kapalı alana sahip, içerisinde 12 adet derslik, 2 adet okul öncesi dersliği, 4 adet etkinlik sınıfı, çok amaçlı salon, beden eğitimi salonu gibi mahaller ve 1 adet açık halı saha bulunan Kâzımkarabekir Piri Reis İlkokulu  inşaatı tamamlanmış olup en yakın zamanda hizmete sunulacak.

Kâzımkarabekir ziyareti ardından Karaman’a dönen Dr. Recep Şeker, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Terlemez ile birlikte yapımında son aşamaya gelinen Yeni Karaman stadyumunda incelemede bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. UEFA standartlarına göre yapılan, kırmızı-beyaz çatı kaplaması ve koltuk renklerine sahip olan stadyumda, koltuk yerleştirme ve yerden ısıtma sistemi çalışmalarından sonra çim serme işlemi de tamamlaman ve 100'e yakın kişinin çalıştığı stadyumda 241 kişilik protokol tribünü, 25 loca, 2 farklı protokol ağırlama salonu, 155 kişilik basın tribünü, 100 kişilik toplantı salonu, kafeterya, açık ve kapalı olmak üzere 417 araçlık otoparkla birlikte tribünlerde de ısıtma sistemi bulunuyor.