İlçe Müdürü Öğrencilere Satranç Eğitimi Veriyor Foto Galeri: İlçe Müdürü Öğrencilere Satranç Eğitimi Veriyor

Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin akademik alanda olduğu kadar sosyal, sportif ve kültürel alanlarda da gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Bu kapsamda ilçe müdürlüğü tarafından öğrencilerin zeka gelişimine katkı sağlaması için satranç kursu açıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kursta eğitimleri ise Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit veriyor.

Kurs hakkında açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Eryiğit şunları kaydetti:

“Kâzımkarabekir eğitim camiası olarak öğrencilerimize ve ilçe halkına farklı alanlarda katkı sunabilmek için çalışıyor, projeler üretiyoruz. Öğrencilerimize katkısı olacağına inandığım satranç kurslarını ilçemizde başlattık. Öğretici bulamadığımız için bu kursları ben vereceğim. Kurslarda öğretici veya başka bir ücret talep etmiyorum. Yeter ki çocuklarımıza bir katkımız olsun. Ayrıca kurslara katılan evlatlarımıza üzerinde Kazımkarabekir ilçemizin görsellerinin olduğu satranç takımları hediye edeceğiz. Yarıyıl tatilinde başlayacak ve 50 saat sürecek kursumuz bittikçe yeni gruplarla devam etmeyi hedefliyoruz.”