Milli Görüşün Adayları Tanıtıldı Foto Galeri: Milli Görüşün Adayları Tanıtıldı

Yeniden Refah Partisi  Genel Merkez önderliğinde, Karaman İl Teşkilatı' nın organizasyonunda, 30 Ocak 2024 günü, saat 19.30' da KENT OTEL' de basın toplantısı düzenledi. Karaman'ın il, ilçe meclis üyeleri; belde, ilçe ve il merkez belediye başkan adayları basın mensuplarına tanıtıldı.

Karaman' ın en önemli lezzetlerinden biri olan  arabaşı çorbasının tatlandırdığı akşamın açılış konuşmasını Yeniden Refah Partisinin Karaman İl Başkanı Sayın Ahmet Taşkıran yaptı. Yeniden Refah Partisi'nin 'Ahlaklı Belediyecilik' anlayışıyla bu göreve hazır olduğunu açıklayan Taşkıran, tüm parti teşkilatına ve basın mensuplarına hoşgeldiniz dedi.  

Hemen ardından Karaman İl Sorumlusu  Sayın Eşref Yekdeş, Genel Merkez Bölge sorumlusu Sayın Abdullah Şek ve en son Genel Merkez MKYK üyesi Sayın Mustafa Sarı açılış konuşmasını yaptı.

Önce il ve ilçe meclis üyelerinin tek tek tanıtıldığı gecede, Kazım Karabekir Belediye Başkan Adayı Sayın İbrahim Gür, Akçaşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Yasin Demirbaş, Ayrancı Belediye Başkan Adayı Sayın Mustafa Büyükparmaksız ve Sudurağı Belediye Başkan Adayı Sayın Muzaffer Arslan sahne aldı.

Son olarak Karaman Merkez Belediye Başkan Adayı Sayın Durdu Elif Çeliktaş tanıtıldı.

 Karaman Merkez Belediye Başkan Adayı Durdu Elif Çeliktaş kimdir?

Zengenli Çeliktaş, 1974 yılında Hollanda' da doğdu. İlk ve ortaokulu Karaman' da okuyan Elif Çeliktaş, Hollanda' da  büyüdü.

İki ülke arasında yaşayan Durdu Elif Çeliktaş, Karaman' da yaşamayı seçti. Evli ve üç çocuk annesi olup, şimdi minik bir toruna da sahip. 32 yıldır Karaman' da esnaf olarak tanınan Çeliktaş,  yıllarca bağlantıda olduğu Hollanda' daki belediyeciliği gözlemlediğini ve Karaman halkı için bu göreve hazır olduğunu açıkladı.

D. Elif Çeliktaş, "Milli görüşü temsil eden, kadına değer veren YENİDEN REFAH PARTİSİ  teşkilatının içinde olmaktan onur duyuyorum. Yurt dışındaki belediyecilik anlayışını biliyorum, *Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan ' ın da desteğiyle ' Yeniden Refah' için geliyoruz"* dedi.

...

 Akçaşehir Belediye Başkanı Yasin Demirbaş Kimdir?

1971 doğumlu, evli ve iki  cocuk babası Milli Savunma Bakanlığı Nato' dan emekli olan Demirbaş,  "Milli Görüş çatısı altında daha güzel yarınlar için Akçaşehir' deki halkımız için biz de varız" dedi.

...

 Karaman' ın en genç Belediye Başkan Adayı Muzaffer Arslan Kimdir?

1995 Karaman Merkez doğumlu. Ortaokul ve Liseyi Karaman Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okudu. Askerliğini askerî personel olarak tamamladı.  2019 yılında Siyasete Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı olarak giriş yaptı. 2022 yılında Karaman İl Yönetime dahil oldu ve bir çok görevlerde yer aldı. SPora, özellikle de futbola çok değer veren Muzaffer Arslan,  2022 yılında Karaman' ın bir futbol kulübünün yönetimine dahil oldu. Şu an gayrimenkul ve galeri sektöründe işletme sahibi olarak bir girişimci. Muzaffer Arslan,  bu göreve talip olma niyetini
rahmetli Necmettin Erbakan' ın şu sözleriyle açıkladı.
"Kıymetli gençler! İnsanların hayrı ve saadeti için tüm gücünüzle çalışın. Her nefesin hesabının verileceğini bilerek, hayır yolunda çalışın. Ömrünüzün sonuna kadar insanlığa hizmete devam edin." dedi.
...

 Ayrancı Belediye Başkan Adayı Mustafa Büyükparmaksız Kimdir?

Karaman Ayrancı Dokuzyol Köyü' nde 1987 yılında doğdu  Ortaokul ve liseyi Ayrancı da okudu, halen Siyaset bilimi konusunda üniversiteye devam etmektedir.  Evli ve üç çocuk babasıdır.  Mustafa   Karaman' da esnaflık yapmaktadır.

 Kazım Karabekir Belediye Başkan Adayı İbrahim Gür Kimdir?

Aslen Kazım Karabekirli olup, Selçuk Üniversitesi Muhasebe Bölümü mezunu. 1993 yılında polis olarak başladığı meslekte, emniyet teşkilatının farklı birimlerinde uzun süre görev yaptı. Milli Görüş davası ve Erbakan Hoca sevdasıyla üniversite zamanlarında tanıştı. 2020 yılında emekli olduktan sonra, "Sevdam" dediği Kazım Karabekir'e döndü ve son iki yıldır bağımsız aday olmak için siyasi çalışmalarına başladı. Ancak yaptığı araştırmalar ve Teşkilatın samimiyeti kendisini Yeniden Refah Partisi'nden aday olma konusunda çok etkilemiştir.

Mesleğinin kendisine kattığı en önemli değerlerin disiplin ve otorite olduğunu ifade eden Gür, düsturunun dürüst ve ahlaklı belediyecilik olduğunu ifade etti.
 " Ahlak yoksa; adaletsizlik vardır, rantiye vardır, yandaşlık vardır, bankamatik memurluğu vardır, tembellik vardır. Biz 'Ahlaklı  Belediyecilik' anlayışıyla tüm olumsuzlukların önüne geçecek ve var gücümüzle Kazım Karabekir halkına hizmet için çalışacağız. .
Bunu hepinizin huzurunda şeref sözü olarak veriyorum." dedi.