Minik Öğrenciler Sergileri İle Sıfır Atık Günü’ne Dikkat Çekti Foto Galeri: Minik Öğrenciler Sergileri İle Sıfır Atık Günü’ne Dikkat Çekti

30 Mart Dünya Uluslararası Sıfır Atık Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu öğrencileri atık malzemelerden yaptığı dekor ürünler ve eşyalar ile resimlerden oluşan çalışmaları davetlilerin beğenisine sundu.

Sergi açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü     Murat Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Baysal katıldı.

Programda bir selamla konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, geri dönüşümün günden güne önem arz eden bir konu olduğunu ifade ederek topluma sıfır atık bilincinin kazandırılması için çocukların küçük yaştan itibaren bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Çalışkan, serginin hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Sergide yer alan eserleri tek tek inceleyen İl Müdürü Mehmet Çalışkan,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü   Murat Yılmaz ve davetliler çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.