Minik Öğrencilerden Büyüklerine Masallar Foto Galeri: Minik Öğrencilerden Büyüklerine Masallar

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan "Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli Masal Anlatma Yarışmasının final programına, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okul yöneticileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini ifade edebilme fırsatını sunmak, özgün eserler oluşturmak ve bu eserleri sunabilmelerini sağlamak için düzenlenen yarışmada öğrenciler sahne düzenlemesi ve kostümleriyle görselleştirdikleri masallarını sunarken izleyicilere renkli ve keyifli anlar yaşattı.

SEKİZ OKUL FİNALDE YARIŞIRKEN MİNİK ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Sekiz okul finalde yarışarak birbirinden hünerli öğrencilerin sergilediği performanslar seçici kurul tarafından değerlendirildi. Seçici kurulun yapmış olduğu değerlendirme sonucunda, TOKİ Anaokulu öğrencisi Tahsin Ermiş birinci olurken Vali Ali Akan Anaokulu öğrencisi Buğlem Atabay ikinci, Nene Hatun Anaokulu öğrencisi Fatma Berra Alp, Nurcan Kocakaya Anaokulu öğrencisi Beril Sosyal, Özel Karadağ İlkokulu öğrencisi Dilşah Dinçer, Vilayetler Hizmet Birliği öğrencisi Ela Nur Gülcan, KMÜ Uygulama Anaokulu öğrencisi Elifsu Yıldırım ve Medine ve Yaşar Evcen Anaokulu öğrencisi Nevra Bıyık üçüncü oldu.

"MİNİK ÖĞRENCİLERİMİZ BİZE HAYAL KURDURDULAR VE GEÇMİŞE GÖTÜRDÜLER."

Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, masalların nesilden nesille aktarılan kültürel bir miras olduğunu vurguladı. Çalışkan, "Çocuklarımızın her biri bizim için bir inci. Sizler bizim umudumuz, yarınımız yani geleceğimizsiniz. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Sizi dinlerken bizler geçmişe bir yolculuk yaptık. Dedelerimiz ve ninelerimiz bizlere küçükken masallar anlatırdı. Dijital çağı yaşadığımız bu dönemde masalların hayatımızda hayal kurma anlamında çok ciddi bir katkısı ve yeri vardır. Dolasıyla minik öğrencilerimiz bize hayal kurdurdular ve geçmişe götürdüler. Masallarımız bizim kültürel mirasımızdır. Bizi biz yapan değerlerimizdendir. Bu değerin gelecek nesillere aktarılması açısından bu tür yarışmaları önemsiyoruz. Masallarımızı çocuklarımızdan dinlemek bizleri de mutlu etti. Finale kalan tüm öğrencilerimiz bizim gönüllerimizin birincisidir. Hepsini tekrardan tebrik ediyorum. Bu anlamlı yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm yönetici ve öğretmelere teşekkür ederim." dedi.

Final programı, finale kalmaya hak kazanan öğrencilere İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından ödüllerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.