Minikler Gazze’yi Unutmadı Foto Galeri: Minikler Gazze’yi Unutmadı

Karaman’da ana sınıfı öğrencileri yaptıkları etkinlikle Gazze’yi unutmadılar. Öğrencilerin bu hareketi ise velileri tarafından takdirle karşılandı.

Gevher Hatun Anaokulu Papatya sınıfında haftanın öğrencisi seçilen Ramazan Çınar’ın annesi Özlem ve babası İbrahim Küçük'ün katılımıyla aile katılım etkinliği gerçekleştirildi.

Gökçe Çamlığı Orman Parkında gerçekleştirilen etkinlikte veliler öğrencilere oryantiring, doğa yürüyüşü, dağcılık malzemeleri tanıtımı, çadır kurulumu, ilkyardım çantası içeriği tanıtımı, doğada yön bulma, doğa inceleme, harita ve pusula kullanımı, telsiz kullanımı hakkında bilgiler vererek uygulamalar yaptırdılar.

Ramazan Çınar ise fotoğraflarını arkadaşlarına tanıttı ve çalışmış olduğu kitabı anlattı.

Etkinliğin sonunda minik yürekliler Gazze’ye destek vermeyi unutmadı…

Etkinliğe Papatya Sınıfı öğretmeni Funda Gül Oflaz, Gevher Hatun Anaokulu müdürü Merve Uzun papatya sınıfı ve velileri İbrahim Küçük ile Özlem Küçük katıldı.

İbrahim Küçük konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “Eğitimci bir anne ve ticaret yapan bir baba ebeveyni olarak şunları söylemeliyim ki; çocuklarımızı bu dünya düzeninde ve içinde yaşadığımız çağda yetiştirmenin bin bir zorlukları mevcut. Araştırmalarımız sonucunda çocuklarımızı, ailemizin kültürel ve anlayış yapısını benimseyen eğitim modelleri ile dünya literatüründe saygın ve kendi öz benliğini geliştirebilmiş düzgün bireyler yetiştirebilmek istiyoruz.

Bu bağlamda incelediğimiz okul, öğretmen, kurslar, eğitim içeriği, spor, sanat ve diğer sosyal beceriler konusunda bir maraton içerisinde olmadan yeni nesillerimize etkili ve yetkin sağlıklı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Devletimizin yetkili kurumları; kaliteli eğitim anlayışı ile arayış ve araştırma içinde olan ebeveynlere verdikleri kamu hizmetleri ile bizlere hem örnek hem destek olmaktadırlar.

Dönem dönem genel eğitim sistemimizde olan müfredat, sınav yönetmelikleri gibi bir çok konuda tartışmalı değişiklikler içerisine gitse de, bizi bağlayan; kurumlar içerisinde özverili ile çalışan okul müdürleri, yardımcıları ve öğretmenlerinin bir işin nasıl yapılamayacağı değil, daha iyi nasıl yapabilirim, bu işi nasıl başarabiliriz sorularını kendilerine her daim sormuş ve bu şekilde çalışma hayatlarına yansıtmış, pırlanta gibi öğrenciler yetiştirmiş değerli öğretmenlerimize gönülden teşekkürü borç bilirim.

Karaman Gevher Hatun Anaokulu tüm kadrosu ile bir veli olarak şunları söylemeliyim ki bu teşekkürü fazlası ile hak etmektedirler. Hatta onure etmek ve örnek teşkil etmek için birer teşekkür plaketleri bile verilmelidir, ilgi kurumlara duyurulur.

Bahsettiğim konuyu 3. kez anaokuluna giden bir ebeveyn olarak, diğer kurumları da asla kötülemiyorum aradaki kalite farkını, çocuğumuz üzerinde ki gelişimi gözle görülür fark olduğunu benimseyerek söylüyorum. Bu başarı tamamen özverili çalışan bir ekibin eseri olduğunu vurgulamak istiyorum.

Okulun eğitim anlayışını merak edenler ilgili kurumla diyaloga geçerek daha detaylı bilgi alabilirler son olarak bahsetmek istediğim konuda;

Sınıf içerisinde ki öğrencilerin velileri ile gerçekleştirdikleri aile katılımı etkinliği; Her bir veli kendi meslekleri , yaptırmak istedikleri etkinlik, öğretileri kuruma bildirerek kabul görmesi halinde düzenli olarak çocuklarımıza farklı meslek gruplarında çalışan velilerden aldıkları eğitim, deneyim ve farklı hayat bakış açısı ile çocuklarımızın meslekler hakkında, farklı spor, hobi ve branşlarda kısa da olsa gözlemleyebildikleri birer aile etkinliği. Bizlerde çocuğumuzun aile katılımı etkinliği adı altında çocuklarımıza bazı değerleri öğretebilmek adına;

Oryantiring, doğa yürüyüşü, dağcılık malzemeleri tanıtımı, çadır kurulumu, ilkyardım çantası içeriği tanıtımı, doğada yön bulma, doğa inceleme, harita ve pusula kullanımı, telsiz kullanımı hakkında bilgiler vererek, uygulamalar yaptırdık” dedi.