Adana Valiliği tarafından düzenlenen 2. Tespih ve Doğal Taşlar Fuarı törenle açıldı. Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, fuar ve kongre merkezinde gerçekleşen açılışında, Adana’nın fuar ve festival konusunda marka şehir olma yolunda ilerlediğini kaydetti.

Vali Köşger, geçen yıl ilki düzenlenen fuarın beklenenin üzerinde ilgi gördüğünü ifade ederek, "Bu yıl burada 300 stantta 30 ülke ve 70 ilden 450 firma var. Tespih ve doğal taşlar şahsen ilgilendiğim bir alan. Tespih sadece bizim dinimizde olan bir şey değil, Hristiyanların da Budistlerin de kullandığı bir araç. Ama fark, bizim milletimiz tarafından estetize edilmiş ve bir sanat haline getirilmiş. Bu altı çizilmesi gereken bir şey" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da ikincisi gerçekleşen fuarında başarılı olacağını söyleyerek, “Fuara kent dışından çok sayıda firmalar geliyor. Bu fuarlar, festivaller, karnavallar, etkinlikler, Adana’ya zenginlik kazandırıyor, Adana’nın tanınmasını ciddi ölçüde sağlıyor" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Köşger ve katılımcılar, kurdele keserek 2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Katılımcılar, stantları gezerek ürünleri incelerken, fuar 22 Ekim’e kadar gezilebilecek.

İLİMİZİ TEMSİL EDİYOR

Adana Valiliğinin himayelerinde belediyelerin, TOBB’un ve odaların destekleriyle bu yıl ikincisi kez gerçekleştirilen Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı kapılarını açtı. Karaman’dan tek katılıcım olarak fuardaki yerini alan tesbih ustası Mücahit Özdemir de ilimizi uluslararası alanda temsil ediyor.