Adana Valiliğinin himayelerinde belediyelerin, TOBB’un ve odaların destekleriyle Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı kapılarını açtı.

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10 bin metrekare alan üzerine kurulan fuara 70 farklı şehirden 250 yerli ve 20’nin üzerine yabancı firmanın katılım sağladığı öğrenildi. Fuar, 25 Aralık Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Karaman’dan tek katılıcım olarak fuardaki yerini alan tesbih ustası Mücahit Özdemir de ilimizi uluslararası alanda temsil ediyor.

“ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETME GAYRETİNDE OLACAĞIZ”

Fuar ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Özdemir, “Karaman’ımızı temsilen Adana’da Türkiye’nin ilk Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarında 11 numaralı standında Mücahit Özdemir Tesbihçilik olarak yerimizi aldık. Türkiye’nin ilk tesbihçilikle ilgili fuarı da Adana’da yapılmış olması herkes için yeni bir başlangıç olacaktır. Bizlerde şehrimizi bu fuarda en iyi şekilde temsil etme gayretinde olacağız. İnşallah Karaman’da bu tür organizasyonlarda da bulunup şehrimizi tanımak adına elimizden geleni yapacağız. Buradan tüm hemşerilerimize selamlarımı iletiyor, yolları düşen bütün dostlarımızı çay kahve içmeye bekliyoruz” dedi.