Beklenen oldu ve Şeyh Edebali Mahallesi Muhtar Adayı Durmuş Yüksel Ekmek Büfesini mahalleye kazandırdı. Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerine konulan ekmek büfesi artık Şeyh Edebali Mahallesine hizmet edecek. Mevcut büfeci muhtarın karşı çıktığı iddia edilen ekmek büfesini getirmek için 9 aydır belediyenin kapısına adeta kamp kuran yeni muhtar adayı Durmuş Yüksel istediğini aldı. Bununla da kalmayan Şeyh Edebali Mahallesinin çalışkan muhtar adayı Durmuş Yüksel çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bütün parkların modern hale gelmesi için kolları sıvayan Durmuş Yüksel bir müjde daha verdi.

SÖZÜNÜ TUTTU

15 yıldır 'büfeci muhtarın' ekmek satamama korkusu yüzünden mahalleye gelmeyen hizmeti getirdiklerini belirten Şeyh Edebali Mahallesi Muhtar Adayı Durmuş Yüksel, "Mahallemizin en büyük sorunu olan ekmek büfesini aylar önce yapılması için duyurmuştum. Malum muhtarımız büfeci olduğu için ve ekmek satamayacağını düşündüğünden bu hizmete yıllarca karşı çıkmıştı. Ancak bizim bu sorunu kıymetli Belediye Başkanımız Savaş Kalaycı'ya duyurmamız üzerine hasret bitti. 15 yıldır muhtar olan ve iki ekmek eksik satmayı göze alamayan muhtara rağmen ekmek büfesini mahallemize getirdik. Söz verdiğimiz bütün projeleri yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

HİZMET ADAMI DURMUŞ YÜKSEL

Durmuş Yüksel, Şeyh Edebali Mahallesinde bulunan spor parkları için kolları sıvadığını bildirerek, "Mahallemize hizmet etmeyi kendimize görev bildik. Daha muhtar seçilmeden çok şükür Ekmek Büfemizi Mahallemize getirdik. Seçim öncesi ilk projemizi böylece hayata geçirerek sözümüzü tuttuk. Ancak bununla kalmayacağız. Saray Kooparatiflerinin yanında bulunan spor parkımız atıl ve bakımsız bir durumda. Buraya halı saha yapılması ve mevcut basketbol sahamızın iyileştirilmesi için başvurumuzu yaptık. Belediyemiz en kısa sürede parkımızı elden geçirecek. Ancak mahalle sakinlerimiz rahat olsun belediye ekiplerimiz gelene kadar parkımızın eksiklerini gidermek için çalışmalara başladık. Seçim öncesi bu konuyu da çözerek mahallemize armağan edeceğiz" dedi.

DURMUŞ YÜKSEL'İN PROJELERİ

1-EKMEK BÜFEMİZE KAVUŞACAĞIZ DEDİK KAVUŞTUK

"Mahallemizin en öncelikli sorunu olan ekmek büfesi sorununu çözeceğim. Mahallemize ekmek büfesi koydurarak mahalle halkımızın uygun fiyata ekmek almasını sağlayacağız" demiştik ve çok şükür mahallemize ekmek büfesini seçilmeden getirdik.

2-MAHALLEMİZDE KAPALI OLMAYAN OTOBÜS DURAĞI KALMAYACAK

Belediyemiz ile koordineli bir şekilde çalışacağız ve kapalı otobüs durağını mahallemize getireceğiz. Kış günü okula giden öğrencilerimiz, gençlerimiz ve mahalle sakinlerimiz üşümesin istiyoruz. Bunun için şimdiden belediyemize girişimlere başlayacağım.

3-KADINLAR LOKALİ KURACAĞIZ

Mahallemizde kadınlar lokali ya da sadece kadınlarımıza özel bir yer açılması için çalışacağım. Belediye ile görüşerek bu bölgeye kadınlar lokali yapılmasını isteyeceğiz. Belediyemiz imkanları ile olmazsa biz kendimiz mahallemizde bir yer kiralayarak kadınlara özel lokal kuracağız.

4-MUHTARLIK OFİSİ YAPTIRACAĞIZ

Mahallemizin en büyük eksikliği olan muhtarlık ofisi eksikliğini gidermek için girişimlere hemen başlayacağız. İşimiz ile muhtarlık faaliyetlerimizi karıştırmayacağız. Alo diyen mahallelimizin ayağında kapısında olacağız. Muhtarlık ofisimizi mahallemize gerekirse kendi imkanlarımız ile getireceğiz.

5-ALO MUHTAR HATTI KURACAĞIZ

İstek ve şikayeti olan mahallelimize bir telefon kadar yakın olacağız. Alo deyin muhtarınız ayağınıza gelsin diyoruz. Mahalle sakinlerimize gelen posta ve tebligatları aynı gün evlere dağıtacağız. Hiçbir mahallelimizi tebligat için muhtarlığa kadar yormayacağız. Ev ev dolaşıp tebligatlarınızı elden teslim edeceğiz. Alo diyenin derdine derman olacağız.

6-MAAŞIMIZI BURS OLARAK VERECEĞİZ

İşim gereği muhtarlık maaşına çok şükür ihtiyacım yoktur. Maaşımızı aylık periyotlarda öğrencilerimize burs olarak vereceğiz. Verdiğimiz bursun dekontunu da her ay düzenli şekilde paylaşacağız. Biz maaş için değil hizmet için geleceğiz.

7-MAHALLEMİZDE İŞSİZ KALMAYACAK

İş bulma konusunda sıkıntı yaşayanlar için gerekirse kapı kapı dolaşıp iş sahibi olmalarını sağlayacağız. Bu noktada ticaret hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız personel eksiği olan işletmelere öncelikli olarak mahallemizden personel alınmasını sağlayacağız.

8-ADALET KÖPRÜSÜ KURACAĞIZ

Hayırsever ile ihtiyaçlı ailelerimiz arasında köprü olacağız. Mahallemizde yardıma muhtaç insanlarımızın öncelikle ihtiyaçlarını gidereceğiz. Hayırsever vatandaşlarımızdan gelen yardımları seçim öncesine kadar stoklamadan anında adil bir şekilde dağıtacağız. Yardımları bize oy verenlere değil ihtiyaç sahiplerine vereceğiz. Yardımsever vatandaşlarımızın yardımlarının ne zaman dağıtıldığını gösteren bir sistem kurarak adaleti tesis edeceğiz. Şu an yardım alan mahalle sakinlerimizin yardımları asla kesilmeden devam edecektir. Ayrıca kiracılarımıza da yardım konusunda öncelik vereceğiz.

9-CAMİ İNŞAATIMIZI TAMAMLAYACAĞIZ

Bir türlü bitmek bilmeyen camimiz için çalışmaları hızlandırarak hizmete açılmasını sağlayacağız. 5 yıl önce yapılması için vaat verilen caminin, temelinin bile 5 yıl sonra atılmasını mahallelimiz hak etmiyor. Çeşitli bahaneler ile uzatılan süreci hızlandırıp mahallemize camimizi kazandıracağız.

10-GENÇLERİMİZE SPOR ALANI YAPTIRACAĞIZ

Mahallemizde özellikle Saray Kooperatiflerinin bulunduğu bölgede halı saha yaptırmak için belediyemiz ile görüşeceğiz. Gençlerimizin o bölgedeki halı saha sorunu çözeceğiz.

11-MAHALLEMİZDE ASFALTLANMADIK SOKAK BIRAKMAYACAĞIZ

Gelişmekte olan mahallemizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarının hızlanması için belediye ile işbirliği içinde çalışacağım. Sadece ana yollar değil tüm mahallemiz ve ara sokaklarda asfalta kavuşacak. Gerekirse belediyenin önünden ayrılmayacağım yine de bu hizmetleri getireceğim.