Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre, Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nde vekaleten atanan Çevre Mühendisi Murat Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla asaleten atandı.

MURAT YILMAZ KİMDİR?

Murat YILMAZ, 1985 yılında Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde doğdu. Lise öğrenimini Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İkinci lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı ve halen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Yılmaz mesleği ile ilgili olarak özel sektörde kısa bir dönem çalıştıktan sonra 2012 yılında Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde Çevre Mühendisi olarak göreve başladı. İl Müdürlüğü bünyesinde Çevre Yönetimi ve Denetimi, ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdür vekili görevlerinin yanı sıra 2018 yılından itibaren İl Müdür Yardımcısı vekili olarak görev yaptı.

Üniversite öğrenim süreciyle birlikte gönüllü olarak kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşlarında görev alan Yılmaz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu il temsilciliği görevlerinde ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Yılmaz evli ve bir çocuk babasıdır.