banner464

Afad-sen Genel Başkanı Çelik’ten Yılbaşı Mesajı

AFAD Çalışanları Sendikası (AFAD-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çelik, yeni yıl mesajı yayımlayarak, 2015 yılındaki beklentilerini açıkladı.2014 yılının AFAD çalışanları için kayıp yılı olarak anılacağını ifade eden Ayhan Çelik,...

Afad-sen Genel Başkanı Çelik’ten Yılbaşı Mesajı

AFAD Çalışanları Sendikası (AFAD-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çelik, yeni yıl mesajı yayımlayarak, 2015 yılındaki beklentilerini açıkladı.2014 yılının AFAD çalışanları için kayıp yılı olarak anılacağını ifade eden Ayhan Çelik,...

30 Aralık 2014 Salı 15:57
102 Okunma
Afad-sen Genel Başkanı Çelik’ten Yılbaşı Mesajı
AFAD Çalışanları Sendikası (AFAD-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çelik, yeni yıl mesajı yayımlayarak, 2015 yılındaki beklentilerini açıkladı.

2014 yılının AFAD çalışanları için kayıp yılı olarak anılacağını ifade eden Ayhan Çelik, 27 Şubat 2014 tarihinde yapılan ‘Torba Yasa’ değişikliğiyle mahkemelerce tescillenen kazanımların bir çırpıda alındığını, mali ve sosyal haklar bakımından kayıp yılı olduğunu belirtti. Yeni yılın AFAD Çalışanları Sendikası olarak yaşanmış olunan kayıpların tekrardan kazanım olarak elde edilmesi adına mücadele yılı olacağını dile getiren Çelik; "Yeni kazanımlar elde edilmesi sürecinde yaşadığımız sıkıntılar, çalışanlarımızın hak ettikleri çalışma koşulları ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi hedefini etkilemeyecektir. 2015 yılında da aynı kararlılıkla etkin bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ne kadar büyük ve karmaşık olursa olsun sorunlarımızın çözüm yeri ve demokrasi zeminini millet iradesinin tecelligahı TBMM’yi gören AFAD-SEN olarak demokratik sistemimizi oluşturan, görevleri anayasa ve kanunlarla belirlenmiş olan kurumlarımızın birbiriyle uyum, diyalog ve işbirliği içerisinde çalışmasının sorunların çözümünü kolaylaştıracağına inanıyoruz. Birbirinden çetin badireleri atlatarak perçinlenen birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve toplumsal barışımızı bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Sevgi bağlarımızı zayıflatmaya, aramıza ayrılık tohumu ekmeye kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

2015 yılından beklentilerini de sıralayan Çelik; "Sonuç olarak AFAD tazminatının ödendiği, AFAD çalışanlarının yapmış oldukları fazla mesai için ücret ödendiği, görev tanımlarının belli olduğu, görevde yükselme ve unvan değişikli sınavlarının açıldığı, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin belli olduğu, fiili hizmet zammı süresinden faydalandırıldığı, enformasyon memurlarının THS alındığı, ek ödeme adaletsizliklerinin ortadan kaldırıldığı, ek ödemelerinin emekliliğe yansıtıldığı, temel hak ve özgürlüklerin engelsiz uygulandığı, farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlediği, demokratik bir ülke ve silahların sustuğu bir dünya özlemi, milletimizin en büyük isteğidir. Savaş ve şiddet olaylarından yorulan dünyamızda, çevre başta olmak üzere tüm sorunların çözülerek barış ve huzurun hakim olması. Başta Irak, Suriye, Filistin, Afganistan ve Somali olmak üzere, dünyanın dört bir yanında yaşanan çatışmaların, acıların yoksulluk ve sefaletin son bulması. Büyük bir insanlık dramının yaşandığı Suriye’de akan kanın bir an önce durması, acıların sona ermesi, Suriye halkının demokratik bir yönetime, barışa, huzura ve refaha kavuşması en büyük arzumuzdur. İnanıyoruz ki, 2015 yılı, ülkemizin demokrasi yolunda tarihi yolculuğunu emin adımlarla sürdüreceği, 2014 yılında yaşanan terör ve doğal afetler, maden kazaları gibi olumsuzlukların bir daha yaşanmayacağı, milletimizin yeni başarılar kazanacağı, çalışanlarımızın arzu ettikleri çalışma ortamlarına kavuşarak sevinç ve mutluluklar yaşayacağı bir yıl olacaktır. Bu vesileyle aziz milletimizin, üyelerimizin özelinde AFAD çalışanlarımızın ve tüm kamu çalışanlarının yeni yılını kutlarız" diye konuştu.

Yorumlar