banner464

Muş Valiliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Muş Valiliği 2014 yılı Dördüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Vedat Büyükersoy başkanlığında yapıldı.Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya başkanlık eden Vali Vedat Büyükersoy, kurumlar arası koordinasyonun...

Muş Valiliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Muş Valiliği 2014 yılı Dördüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Vedat Büyükersoy başkanlığında yapıldı.Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya başkanlık eden Vali Vedat Büyükersoy, kurumlar arası koordinasyonun...

23 Ekim 2014 Perşembe 10:16
28 Okunma
Muş Valiliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Muş Valiliği 2014 yılı Dördüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Vedat Büyükersoy başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya başkanlık eden Vali Vedat Büyükersoy, kurumlar arası koordinasyonun kurulması gerektiğini ifade etti. 2014 yılı dördüncü dönem yatırım programında 9 sektörde toplam 683 projenin yer aldığını ifade eden Büyükersoy, bu projelerin 40’ının belediyelere ait olduğunu söyledi. Şu ana kadar 683 proje üzerinde çalışma yapıldığını dile getiren Vali Büyükersoy, bunların toplam harcama tutarının 168 milyon ve üçüncü dönem harcamasının ise 61 milyon TL olduğunu kaydetti. Nakdi gerçekleşmenin yüzde 58 olduğunu vurgulayan Büyükersoy, fiziki gerçekleşmenin ise yüzde 86 olduğunu ve nakdi gerçekleşmeye göre, fiziki gerçekleşmenin çok iyi bir oranda bulunduğunu belirtti.

Bölgede ve Muş’ta inşaat mevsiminin kısa olduğuna dikkat çeken Vali Büyükersoy, “Hepinizin bildiği gibi, ilimizde kış şartları ağır geçmekte ve uzun sürmektedir. Bu yüzden ilimizde yapılacak olan çalışmaların inşaat mevsiminin uygun olduğu mevsim aralığında en hızlı, süratli şekilde yapılması gerekmektedir. Bu yüzden inşaat mevsimi olmayan dönem içerisinde projelerin hazırlanması, ihalelerin yapılması çok önemlidir ki, bunlar yapılmadığı takdirde, inşaat mevsimi gelip çattığında işlerimizi yürütmemiz ve tamamlamamız zorlaşmaktadır. Bu konuya tüm arkadaşlarımız dikkat etmelidir" dedi.

Konuşmasında Kobani protestolarına da değinen Büyükersoy, "Maalesef bayramın ikinci gününden itibaren, hiç de hoş olmayan bazı hadiseler, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşandı. Her ne kadar diğer illerde yaşanan hadiseler kadar olmasa da, ilimizde de hoş olmayan manzaralar oldu. Özellikle okulların yakılması, kamu kurum ve kuruluşlarına molotoflar atılması, şahıslara ait işyerlerine hırsızlık, gasp, soygun gibi hiç de hoş olmayan, edep ve terbiye hudutlarını zorlayan bir takım yanlış fiiller maalesef yaşandı. Keşke yaşanmasaydı ama bunlar ilimizde de yaşandı. Bunların tamiri kısa sürede yapılacaktır. Allah’a şükür, devletimiz zengin, ama bunların tamirinin yapılması, bunları yapanların suçsuz olduğu, masum olduğu anlamına gelmez. Onlar da eninde sonunda yargının huzuruna çıkacak ve hesabını verecektir" diye konuştu.

Bazı belediyelerin yangınlara müdahale etmediğini vurgulayan Büyükersoy, "Maalesef bazı belediyelerimizde yangın mahalline itfaiyelerin gitmemesi gibi çok vahim durumlar da yaşandı. Dünyanın hiçbir ülkesinde yangına itfaiyecinin gitmediği görülmemiştir. İtfaiyecinin asli görevi, yangını söndürmektir. Böyle bir şey kabul edilebilir bir durum değildir. Yangına gitmeyen, başta itfaiyecinin ve onun sorumlu birim amirlerinin de bunun hesabını vermesi gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar