Kahvaltıya; Şube başkanı Musa Akgül, MÜSİAD Karaman Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensupları katıldı.

Açılış konuşması ile katılımcıları selamlayan MÜSİAD Karaman şube başkanı Musa Akgül, “Çok değerli MÜSİAD Karaman Yönetim Kurulu üyeleri, basınımızın güzide temsilcileri öncelikle programımıza hoş geldiniz diyorum. Siz değerli basın mensuplarını ağırlamaktan mutluluk duyuyor, ilimizde gerçekleşecek önemli bir programı sizlere duyurmak için bugün burada buluşuyoruz. MÜSİAD ’ımızın 107. Genel İdare Kurulu (GİK) Genel Merkezimiz Tensipleri İle Şehrimizde Yapılmasına Karar Verildi.

MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı başta olmak üzere Tüm Yurt İçi, Yurt Dışı Şube Başkanları ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Toplam 500’e Yakın İş Adamını 22-24  Eylül tarihlerinde 3 gün boyunca şehrimizde misafir edeceğiz. Eş zamanlı toplantılar, sektör toplantıları, ilimizin sanayi ve kültür tanıtımı, Karaman tarihi ve turistlik yer gezileri, 15 tanıtım stantları, çok fazlası ile inşallah kısa bir zaman sonra misafirlerimizi ilimizde  en iyi şekilde ağırlayıp Karaman’ımızı tanıtma İmkanını sağlayacağız. MÜSİAD Karaman Şubesi olarak bu programın önemini ve büyüklüğünü bildiğimiz için  yoğun bir tempo ile çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz; Programımızı Ana otel olarak belirlediğimiz GRAND OTEL’de yapacağız. 500’e yakın katılımcının konaklamasını ise toplam 4 otelde gerçekleştirip, Misafirlerimizin her birine özenle hazırladığımız Karaman temalı hediyeleri takdim edeceğiz.

Bu minvalde basınımız ile beraber bu güzel programa ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Siz değerli basın mensuplarının şehrimiz için bu anlamlı programı daha yüksek sesle duyuracağınıza canı gönülden inanıyor, desteklerinizi MÜSİAD Karaman olarak bekliyoruz. Ben katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Programın soru cevap kısmında katılımcı basın temsilcileri; Şube Başkanı Akgül’e güncel ekonomik durum, katılımcı iş insanlarının yatırım hakkında ki konularda sorular sordu. Soruları yanıtlayan Akgül; İlimizin potansiyeli çok fazla olduğunu, özellikle  deprem riski en az bölge olan yer olması ve lojistik bölge hızlı tren yeni açılacak OSB alanları ve serbest bölge yerinin verilmiş olması yatırımcıları cazi edecektir” dedi.

Son olarak katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimiyle program son buldu.