MÜSİAD Karaman Aylık Dost Meclisinde Toplandı Foto Galeri: MÜSİAD Karaman Aylık Dost Meclisinde Toplandı

Kahvaltıya Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Karaman MÜSİAD Başkanı Musa Akgül, Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, MÜSİAD üyeleri, Basın temsilcisi ve Genç MÜSİAD üyeleri katılım sağladı.

Açılış konuşması için kürsüye gelen; MÜSİAD Karaman Sektör Kurulu Başkanı İbrahim Politoğlu, “Sayın Valim, Değerli MÜSİAD üyelerimiz, Genç MÜSİAD ’lı kardeşlerimiz, Basınımızın güzide temsilcileri, Dost Meclisi Kahvaltı Programımıza Hepiniz Hoş Geldiniz. MÜSİAD Genel Merkezin çalışmaları sonucu sadece MÜSİAD üyelerinin oluşturduğu yeni bir telegram grubu kuruldu. Ayrıca mobil kullanım için aplikasyon da oluşturuldu. Yakında duyurusunu da yapacağız, sadece üyelerin olduğu MTO grubuna tüm üyelerimizi ekleyeceğiz.  Diğer paylaşacağım konu ise MÜSİAD İnvest. MÜSİAD İNVEST yurtdışı programları devam etmekte olup üyelere; yurt dışı iş gezileri, genel merkez programları gibi birçok alanda güzel organizasyonlar düzenlemektedir. Bu programların üyelerimiz adına çok verimli geçtiği ve fayda sağladığını söyleyebilirim. Zaman zaman gruplarda paylaşıyoruz. Sizlerden bu programları incelemenizi ve katılım sağlamanızı rica ediyoruz.” dedi

Programın devamında ise MÜSİAD Karaman Şube Başkanı Musa Akgül “Sayın Valim, Değerli MÜSİAD üyelerimiz, Genç MÜSİAD ’lı kardeşlerimiz, basınımızın güzide temsilcileri, her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz dost meclisi kahvaltılı programımıza hepiniz hoş geldiniz diyorum. Malumunuz eylül ayı içerisinde Karaman şubemizin ev sahipliğinde MÜSİAD GENEL İDARE KURULU toplantısını ilimizde gerçekleştirdik. MÜSİAD GİK toplantılarının içerisinde rekor katılımının sağlandığı bu program ilklerin yaşandığı organizasyon olmuştur. Mini fuar stand alanları, zimem defteri uygulaması, şehir merkezi esnaf buluşması ve şehir gezisi, 2 gece 3 günlük programda birçok ilklerin karamanımız da yapılması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Değerli hazirun, önemli bir faaliyetimiz ise 2 yılda bir düzenlenen VİZYONER 2023 ‘e katılım sağlamamızdı. İstanbul tim show centerde düzenlenen bu programın bizim için önemli olması ise ilk kez bir şube başkanı konuşmacı olarak davet edilmiş olmasıydı. Konuşmacı olduğum oturumda ulusal ve uluslararası gelen katılımcılara ilimiz ve alanımızda önemli duyduğumuz konuları hakkında önemli bilgiler verdik. Ben tekrardan katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder saygılarımla” Dedi.

Konuşmaların sonun da söz alan Karaman Valisi sayın Hüseyin Engin Sarıibrahim de, ““Ülkemizin şu anda içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar itibariyle hep yaptığımız değerlendirmelerde üretmeden ve kamu tasarrufu etmeden bu iş içerisinden istediğimiz noktaya zor geleceğimizi düşünüyoruz. Karaman son 20 yıldır ülke genelinde ortaya koyduğu üretim kabiliyetiyle bir üretim alt yapası ve temeli olan bir yer. Kamu adına veya özel sektörde bir iş yapmanın Türkiye’de çokta kolay olmadığı, organizasyonun yan yana getirmenin çokta kolay olmadığını hep beraber biliyoruz. Bu anlamda hepimizin birbirine yardımcı olması lazım. Kamunun özel sektöre, özel sektörün kamuya, herkesin birbirine el vermesi bir birliktelik ortaya koyması gerekiyor. MÜSİAD’da bu anlamda Anadolu’daki birlikteliğin temsilcisidir, Anadolu’daki birlikteliğin üretim kabiliyetinin en güzel göstergesidir. Bu anlamda bizler kamu görevi sırsında sizlere nasıl yardımcı olabileceğimiz herhangi bir konu itibariyle önemli olan iletişimi sağlamak. Bu iletişimi sağlayan organizasyonların devam etmesi gerekiyor. Dertlerimizi tasalarımızı birbirimizi eleştirerek değil, paylaşarak yapıcı olarak birbirimize birlikte beraber olarak yapalım. Bu anca sözle de olmaz bunu ancak yaparak görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Program yeni üyelere sırasıyla söz verilerek üye tanışması yapıldı ve aile fotoğrafı ile son buldu.