Ocak ayı değerlendirmesi ve Şubat ayı faaliyetler hakkında görüşmelerin yapıldığı ’Dost Meclisi Kahvaltı” programı Gorget Restaurant’ta  gerçekleştirildi.

Kahvaltıya Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, MÜSİAD Şube Başkanı Musa Akgül, Ticaret İl Müdürü Adem Özcan, MÜSİAD üyeleri ve Genç MÜSİAD üyeleri katılım sağladı.

Açılış konuşması için kürsüye gelen MÜSİAD Karaman Şube Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Ticaret Ofisi Başkanı Osman Erdoğan, “ Önemle yeni katılan üyelerimiz için ve tüm üyelere kısa bir MTO bilgilendirmesi yapmak istiyorum. MÜSİAD üyelerinin ortak bir platformda buluşması, birbirleri ile iletişim kurup ticari faaliyetlerini rahatça yapabilmesi amacıyla MTO uygulaması oluşturuldu. MTO uygulaması whatsapp ve telegram platformlarında oluşturulan gruplarda faaliyetlerini sürdürüyor. Bu uygulamaya katılımlarınız ticari faaliyetlerinizi olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Daha detaylı bilgilendirme için benimle irtibata geçebilirsiniz” dedi

Programın devamında ise  MÜSİAD Karaman Şube Başkanı Musa Akgül konuşmasında, “Kıymetli valimizin ev sahipliği yaptığı bu programda ocak ayının değerlendirmesini yapacağız. Yoğun geçen yılın ilk ayında MÜSİAD Karaman olarak yine birçok önemli faaliyetlerde bulunduk. Dün Adana’da MÜSİAD Genel Merkez ’in düzenlediği Suudi Arabistan’ da Yatırım ve Ticaret Fırstaları programına katıldık. 3 Mart’ ta yapılacak 27. IBF programı içinde Arabistan’a gideceğim. Üyelerimiz yoğun talepte bulunduğu bir konu olan Üyeler Arası Yapı Kooperatifi hakkında anket başlattık. Ankete katılmayan üyelerimizin katılımlarını bekliyorum. Son olarak Karz-ı Hasen uygulamasınada değineyim. Üzerinde çok durduğumuz bu uygulama hakkında şube personellerimizin çalışmaları sürüyor. Karz-ı Hasen’ i değerlendirmenizi isterim. Bu nazik daveti ve misafirperverliğinden dolayı Sayın Valimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ise, “MÜSİAD Karaman üyeleriyle ilerleyen programlarda da beraber olmayı isterim. Bu güzel ortamı bizlere oluşturan şube başkanımız Musa Akgül ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Valilik olarak iş dünyasına her zaman desteklerimiz devam edeceğine her türlü sorun ve problemlerinde beraber çözüm için ortak çalışmalar sürdüreceğimizi bilmenizi isterim. Ben tekrar katılım sağlayan tüm MÜSİAD üyelerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Konuşmanın sonunda; MÜSİAD Karaman şube müdürü Hüseyin Çölmek  Ocak ayı şube faaliyetleri ve şubat ayı faaliyetler hakkında katılımcı üyelere bilgiler verdi.

Program son kısmında üyelerin kendilerini tanıtımları ve soru  cevap ile son buldu.