Foto Galeri: MÜSİAD Karaman'da Yeni Başkan Akgül Oldu
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karaman şubesinin 5. Genel Kurul Galası geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Genel kurul neticesinde MÜSİAD Karaman şubesinin yeni başkanı Musa Akgül oldu.

Genel Kurula Cumhurbaşkanlığı Kabine Sekreteri Osman Sağlam, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, KMÜ Rektörü Mehmet Gavgalı, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, oda başkanları, MÜSİAD üyeleri ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

"MÜSİAD KARAMAN OLARAK DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ"

Yeni Başkan Musa Akgül gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi: "Kuruluştan bugüne her zaman doğruluğu, güveni, samimiyeti benimseyen, iş dünyası ahlakının en iyi temsili olan MÜSİAD’ımız bizleri bu güzel ortamda bir araya getirmeye vesile olmasının haklı gururu ve sevincini yaşıyoruz. 2 dönemdir gururla görev yaptığım MÜSİAD Karaman yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevimden sizlerin taktir ve teveccühleri ile şube başkanlığına layık görüldüm. İnşallah sizlerin de yardım ve desteği ile güzel işler yapacağımıza inanıyorum. 2023-2024 yılları arası şubemizi ve üyelerimizi daha iyi konuma getirmeyi, bize verilen bayrağı en iyi şekilde yukarılara taşımayı hedefliyoruz. Gecen süre zarfında şube sektör kurulu başkanlığı ile üyelerimiz arası yapılan toplantılarımız sonrası üyelerimiz ile oluşturduğumuz bir şirket kurduk, günümüz teknolojisini kapsayan kısa adı CCS olan bu örnek şirketlerimizi geliştirip tüm üyelerimizin de katılacağı ve en minimum ücret ile ortak olabileceği yeni bir oluşum oluşturmanın hedefindeyiz. Yeni Türkiye yüzyılında MÜSİAD Karaman olarak daha çok çalışarak ilimiz ve ülke ekonomimiz için katkıda bulunmayı kendimize bir görev bileceğiz, sözlerimi fazla uzatmadan ben öncelikle genel başkanım Mahmut Asmalı’ya , bizleri yalnız bırakmayan il protokolümüze, genel başkan yardımcılarıma,  yeni dönem yönetim kuruluma,  MÜSİAD üyelerimize ve bu güzel kurulumuza gelip bizleri yalnız bırakmayan hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

"KARAMAN’IN BUGÜNKÜ EKONOMİK HAYATI ÜZERİNDE BÜYÜK ETKİSİ VARDIR"

Hikmet, iffet ve cesaret bizim şiarımızdır diyen MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ise konuşmasına şöyle devam etti: “Ancak bu hasletler bizde tam olduğunda istikamet üzere olabiliriz. MÜSİAD olarak 32 senedir istikametle ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Küresel ölçekte toplam 165 şube ve irtibat noktasına ulaşan MÜSİAD, 13 binin üzerindeki üyesi ve 60 bine yakın firmasıyla hem yurt içinde Türkiye ekonomisine katma değer sağlıyor, hem de yurt dışında farklı iş birliklerinin geliştirilmesine öncülük ediyor. MÜSİAD, küresel bir iş birliği ve sermaye platformu olduğu kadar, gücünü zengin medeniyet değerlerimizden ve Anadolu irfanından alan bir kalkınma hareketidir. Bu hareketin mensupları ümitlerini daima diri tutarlar, samimiyetle çalışırlar, ideallerinden asla vazgeçmezler, Hakka inanırlar halka hizmet ederler, daima aşk ile koşarlar. Dürüstlük bu hareketin mensuplarının esas özelliğidir. MÜSİAD; küresel ağımız, EXPO ve IBF gibi uluslararası inisiyatiflerimiz ve MUSİAD Invest gibi yeni projelerimizle etkin bir ticari diplomasi aktörüdür. Aynı zamanda MÜSİAD’ımız mazlum, mağdur ve muhacirlerin imdadına koşan müşfik bir insani diplomasi kuruluşudur. Başarılı geçen bir yılın ardından, 2023 yılında da önemli projelere imza atmak üzere çalışıyoruz. 2022 yılında Gaziantep’te, 1300’ü aşkın Türk ve Arap iş adamının katılımıyla gerçekleştirdiğimiz 2. Türk Arap İş Zirvesi, Ortadoğu’nun en büyük iş forumu olarak tarihimizdeki yerini aldı. Bu yıl, tarım, gıda ve sanayinin merkezi, Selçuklu Devleti’nin başkenti Konya’da, 3. Türk Arap İş Zirvesini gerçekleştireceğiz. 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “Uluslararası İş Forumu (IBF) 3. Türk Arap İş Zirvesi”, 40 ülkeden 2000’I aşkın iş adamını Konya’mızda buluşturmayı hedefliyoruz. Zirve kapsamında düzenleyeceğimiz İkili İş görüşmeleri ve fuar organizasyonuyla, sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın uluslararası ticari entegrasyonu artırmayı istiyoruz. Yine Zirve kapsamında düzenlenecek olan, “Gıda Güvenliği ve Neslin Muhafazası” konferansıyla, günümüzün en stratejik konularından biri olan gıda güvenliğine ve gıdanın insan nesli üzerindeki etkilerine dikkat çekerek önemli bir sorumluluğu yerine getireceğiz inşallah. Bu vesileyle, 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Konya’mızda gerçekleştireceğimiz 3. Türk-Arap İş Zirvesine şimdiden tüm iş adamlarımızı davet ediyor, ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz”

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYE

Musa Akgül

Osman Erdoğan

Ahmet Yıldızbaş

İbrahim Politoğlu

Cihad Boynukalın

Yasin Can

Ramazan Lale

Abdülkadir Aydın

Ahmet Kapar

Muhammet Raşit Çoştu

YEDEK ÜYE

Vural Erdoğan

Ramazan Kepir

Ramazan Eren

Sinan Toprakçı

Mustafa Şeker

Sinan Güney

Emin Yılmaz

Ali Orhan

Muharrem Yurtsever

İbrahim Uğur

DENETLEME KURULU

Asil Üye

Mehmet Yıldızbaş

Hasan Şişman

Yüksel Bayad

YEDEK ÜYE

Barış Cem Falcıoğlu

Durmuş Korkmaz

Nuri Erikçi