Mustafa Koçak Anılarını Paylaştı Foto Galeri: Mustafa Koçak Anılarını Paylaştı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından “Hatıralarla Karaman’da Kültür ve Yaşam” adlı söyleyişi düzenlendi.

Söyleyişi açılış konuşması gerçekleştiren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mercan, “Bu fakültemizin etkinliklerini geçen yıldan buyana yapıyoruz. Bu şekildeki etkinlikleri biraz Karaman özelinde ağırlıklı bir planlama yaptık. Buradaki Karaman’ın yetiştirdiği hem Türkiye’ye mal olmuş büyük şairlerimiz var. Yine Karaman’da hali hazırda yazan çizen fotoğraf sanatçılarımız ve yazarlarımız var onlarla da söyleyişi yapmaya sürdüreceğiz. Tabi ki tecrübe hatıra en önemli pahalı öğrenme yönetimi.  Bugün biz Karaman’daki kültür hayatı ve yaşantı hakkında hatıraları konuşacağız” dedi.

Açılış konuşmasının ardından söyleyişiye geçildi. Fakültenin konferans salonunda düzenlenen söyleyişiye Karaman’ın eski fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Mustafa Koçak konuşmacı olarak katıldı. Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Özpınar’ın oturum yöneticiliğini yaptığı söyleyişi de Koçak, katılımcılara Karaman ile ilgili anılarını anlattı.