Necip Fazıl Kısakürek SBL Öğrencilerinden Usta Oyunculara Taş Çıkartan Sahne Performansı Foto Galeri: Necip Fazıl Kısakürek SBL Öğrencilerinden Usta Oyunculara Taş Çıkartan Sahne Performansı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatıyla dönemin ilk karnesi öncesi okullarda öğrencilerin son haftayı sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için "Dönem sonu faaliyet haftası” etkinlikleri hayata geçirildi.

Yapılacak etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması, keyifli vakit geçirmesi ve bunlarla beraber okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak görmeleri hedeflendi.

Etkinlikler kapsamında Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri “Menekşeli Mektup” isimli tiyatro oyununu tiyatro severlerin beğenisine sundu. Mustafa Kutlu’nun Menekşeli Mektup adlı kitabından ilham alınarak Burhan Yemiş ve Şeref Acar tarafından uyarlanan oyunun yönetmen koltuğunda Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Burcu Keskin oturdu.  Birebirden yetenekli öğrencilerin sahne aldığı oyunda hüzünlü bir hikâyeyi izleyicileriyle paylaşan öğrenciler sahne performansıyla usta oyunculara taş çıkarttılar.

Program, “Menekşeli Mektup” isimli tiyatro oyununu sahneleyen öğrencilerin izleyicileri selamlaması ve protokol üyelerinin günün anısına öğrencilerle fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro oyununa, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan,  Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.