Türkiye Kamu-sen İl Temsilisi Turgay Çetin:

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, maddi değerle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenliğin, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde çocuklara öğretme...

banner491
Türkiye Kamu-sen İl Temsilisi Turgay Çetin:
banner567
Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, maddi değerle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenliğin, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde çocuklara öğretme görevinin yanı sıra çocukların yetenek ve becerilerini de ortaya çıkaran, millete hizmet etmenin, en güzide yollarından biri olduğunu söyledi.

Çetin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, evrensel değerlere, hür düşünceye sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin eğitim sisteminde çağı yakalayabilmesinin mümkün olmadığını ifade ederek böyle milletlerin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişemeyeceğini, geleceğin dünyasında da var olamayacağını vurguladı. Çetin: “Ancak; milletimizin gönlünde değer olarak çok yüksek bir yeri olan ve ülkemizin bekası ile gelecek nesillerin yetiştirilmesinde asıl gücü elinde bulunduran öğretmenlerimizin yaşam standartları yükseltilmelidir. Öğretmenlerimizin çalışma şartları iyileştirilmeli, özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalı, hazırlık ödeneği ve ek ders ücretleri önemli ölçüde arttırılarak milletimizin değerler sisteminde çok yüksek yeri bulunan öğretmenlerimiz fiili yaşamda da aynı konuma gelmesi sağlanmalıdır” dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535