banner464

Teiaş Başmühendisliği Kuruluyor

Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Vali Necmettin Kılıç, Bor OSB ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendirirken Bor ve Niğde için çeşitli müjdeler verdi.Vali Kılıç, yönetim kurulu üyeleri...

Teiaş Başmühendisliği Kuruluyor

Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Vali Necmettin Kılıç, Bor OSB ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendirirken Bor ve Niğde için çeşitli müjdeler verdi.Vali Kılıç, yönetim kurulu üyeleri...

17 Aralık 2014 Çarşamba 12:54
71 Okunma
Teiaş Başmühendisliği Kuruluyor
Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Vali Necmettin Kılıç, Bor OSB ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendirirken Bor ve Niğde için çeşitli müjdeler verdi.

Vali Kılıç, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yapılan çalışmalarda Bor OSB’de 100 civarında fabrika binasının hızla yapılmaya devam ettiğini ve 4 bin dönümlük genişleme çalışması yaptıklarını söyledi.

Niğde Valisi Necmettin Kılıç’ın başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu toplantısına Bor Kaymakamı Abdullah Küçük, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Niğde İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol, Bor Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yavuz Kavaklıoğlu katıldı.

Vali Kılıç toplantıda yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “Bor OSB olağan toplantılarını yapıyoruz. Bilindiği üzere Bor Organize Sanayi Bölgesi ciddi atılımlar içerisinde. 100 civarında fabrika binası şuan yükseliyor. Bor OSB’de tahsis edilecek parsel neredeyse kalmadı. Ama Bor OSB’de de ilkleri yapmaya başladık inşallah. 1 Megavat ve 6 Megavat elektrik enerjisine yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımız için 9 adet parsel ürettik burada yatırımlarını yapabilecekler. Bu ilk örneklerinden birisi olacak Türkiye’de. Bor OSB’nin 4 bin dönümlük bir alana genişlemesi için de bir çalışmamız var ve yine Bor Karma organize sanayi bünyesinde yine ilklerden olacak Enerji İhtisas Organize sanayi bölgesi kurmayla ilgili çalışmalarımız var. Bu çalışmalar nihayete erdiğinde Bor için, ilimiz için ülkemiz için çok hayırlı sonuçları beraberinde getireceğini düşünüyoruz”

TEİAŞ Başmühendisliğinin kurulması ile ilgili kararın verildiğini önümüzdeki günlerde de personel atamasıyla başlayacağını belirten Kılıç, “Toplantımıza Kayseri TEİAŞ Bölge müdürü katıldı. Uzun süredir devam eden 2 gayretimiz vardı, bu gayretlerimizin de hayırlı haberlerini aldık. Birincisi TEİAŞ’ın Başmühendisliğini kuracağız. Bu teşkilatın kurulmasıyla beraber elektrik iletiminde yaşanan arızaların asgariye inecektir, daha düzenli bir elektrik akımı ilimiz dahilinde gerçekleşecek. TEİAŞ Yönetim kurulundan karar çıktı atamalar yapılarak Başmühendislik teşkilatı oluşturulmaya başlanacak” diye konuştu.

Bor OSB’ye yapılacak olan 7 milyonluk trafo merkezinin ihalesinin de Ocak ayı içerisinde yapılacağının altını çizen Kılıç, “Bor OSB’ye yapacağımız trafo merkezi ihalesinin Ocak ayı içerisinde gerçekleşeceği müjdesini verildi. Bu da çok ciddi bir yatırım 7 milyonluk bir yatırım ama yatırımdan daha çok Bor OSB, diğer OSB’lerle rekabet etme ve yatırımcı çekme konusunda çok önemli bir teşebbüstür. Bu da Bor ilçemize ve Niğde’mize hayırlı uğurlu olun. Bu hizmetlerde çalışma arkadaşlarımda çok gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar