Bu kapsamda Kazımkarabekir Ortaokulu öğrencimiz Bekir Sıtkı Erdoğan oldu arkadaşlarını bilgilendirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, " Öğrencilerimizin ecdadını tanıyan, rol model alan nesiller olmasını hedeflediğimiz proje ile her ay farklı bir ecdat büyüğünü bütün okullarımızda işliyoruz.

Aralık ayı ecdat büyüğümüz olan Bekir Sıtkı Erdoğan ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Görüntülerini izlediğiniz Kazımkarabekir Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerini çalışmaları için tebrik ediyorum.

İlçedeki bütün okullarda panolar, sunumlar, programlar yapılmasının yanı sıra ay sonunda final programı ile tüm öğrencilerin Bekir Sıtkı Erdoğan ‘ı daha detaylı bir şekilde tanımalarına katkı sunulacaktır.

Proje kapsamında; Ekim ayında Nasrettin Hoca, Kasım ayında Aşık Veysel, Aralık ayında Bekir Sıtkı ERDOĞAN, Ocak ayında Evliya Çelebi, Şubat ayında Mimar Sinan, Mart ayında Mehmet Akif Ersoy, Nisan ayında Tapduk Emre, Mayıs ayında Kanuni Sultan Süleyman bütün okullarımızda işlenecek.

Anne babalardan ricam o ayın ecdat büyüğü ile ilgili evlerinde de konuşsunlar. Çocuklarından ecdat büyüğü ile ilgili öğrendiklerini anlatmasını istesinler. Bütün ilçe ecdat büyüğümüzü en güzel şekilde tanıyarak evlatlarımızın bu büyüklerimizi rol model olmasını birlikte sağlayalım.

Çalışmada görev alan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, projenin başarılı olmasını temenni ederim" dedi.