Öğrenciler Bu Etkinlikle Çevre Bilinci Kazandı Foto Galeri: Öğrenciler Bu Etkinlikle Çevre Bilinci Kazandı

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu etkinlikte Kardof derneği başkanı Fedai Erkocaoğlu ve Başkan yardımcısı Yaşar İncedal sosyal sorumluluk kapsamında etkinliğe destek verdiler.

Doğayı eğitimle bütünleştiren, öğretmenimiz Ayşe Yüksel Erkocaoğlu na teşekkür ederiz.

Geleneksel olarak her yıl çocuklarımızı doğa eğitimi ile buluşturan öğretmenimiz okul, sivil toplum, aile ve doğanın birlikteliğinin önemini vurguladı.

Yapılan etkinliğin amacı çocuklarımıza orman ve içinde barındırdığı tüm yaşam alanı olmakla beraber çevre bilinci, toplumsal kurallara uyum tüketim bilincini kazanmalarına öğrenmelerine fırsat tanıyıp eğlenerek öğrenmelerine destek olmaktır. Çocukların pedagojik gelişimleri açısından bütünsellik ilkesiyle ilham verici bir öğrenme ortamı sunarak oynamayı keşfetmeyi ve risklerden korunmak için neler yapılması gerektiğini araştırmayı ve doğa içindeki doğal maddelerden ürünler oluşturmayı, oluşturdukları ürünleri sergilemeyi fırsat tanımak. Doğa  sporları ile uğraşan sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları hakkında bilgi edinmelerine, doğada nasıl ve ne gibi faaliyetleri yaptıkları ile ilgili deneyim sağlamalarına yardımcı olmak. Orman veya kamp alanlarında çocuklarimizin yapması yada yapmaması gerekenlerle ilgili bilgiler vermek. Açık havada oyunlar oynayarak görsel algılarını ve dikkatlerini yoğunlaştırmalarına araştırma inceleme ve keşifler yapmalarına izin vermek. İşbirliği, yardımlaşma, paylaşma duygularını geliştirmek. Çocukların yaparak yaşayarak öğrenme ve gelişimlerine katkı sağlamak.

Doğa insansız yaşar ama insan doğasız yaşayamaz.”